Większość firm nie może wyobrazić sobie prowadzenia działalności w oderwaniu od tego, co oferuje internet. To całkowicie zrozumiałe – trudno o rozwój firmy, bez jednoczesnego rozwijania swojego biznesu w siedzi.
Spis treści
Serwer VPS – co to jest i czym różni się od serwera dedykowanego?
Rozwój firmy to coś, do czego dąży każdy przedsiębiorca. Taki stan wiąże się z pewnymi nowymi obowiązkami. Jedną z konieczności może być zadbanie o serwery wirtualne dla biznesu. Z czasem zauważymy bowiem, że brakuje nam pamięci RAM, a dotychczasowa moc obliczeniowa po prostu nam nie wystarcza. Właśnie wtedy z pomocą przychodzi serwer VPS.
VPS czyli Virtual Private Server to rozwiązanie, które łączy w sobie zalety dwóch opcji;
- serwera dedykowanego;
- hostingu współdzielonego.
W praktyce więc sytuacja przedstawia się tak, że serwer dzielimy z innymi użytkownikami, przy jednoczesnym zachowaniu odrębności, która pozwala nam na wolność działania i zarządzania.
Wirtualne serwery prywatne, w przeciwieństwie do serwerów dedykowanych, często wyróżniają się dużo lepszą wydajnością. Na uwagę zasługują też szerokie możliwości konfiguracji. Do skorzystania z rozwiązania tego typu może przekonywać także cena – serwery dedykowane po prostu są droższe (wydatki wiążą się także z tym, że będziemy potrzebowali pomocy doświadczonego administratora).
Komu polecane są wirtualne serwery prywatne dla firm?
Takie opcje wyróżniają się naprawdę dużą elastycznością. Z tego wariantu z powodzeniem korzystają małe i średnie przedsiębiorstwa. Wirtualne prywatne serwery umożliwią nam także prowadzenie kilku stron klienckich.
Skąd bierze się wcześniej wspomniana podwyższona wydajność?
Warto zaznaczyć, że nasze miejsce, które wyodrębnione zostaje z zasobów wirtualnej maszyny, jest w pełni odseparowane od innych zasobów. W efekcie nie działają na nas żadne czynniki, które mogłyby doprowadzić do ewentualnego osłabienia wydajności. Oczywiście nie jest to zasada, bo wszystko zależy od tego, jakimi parametrami wyróżniają się dane prywatne serwery dla firm. To dlatego, by móc w pełni cieszyć się korzyściami, jakie one dają, musimy wybrać odpowiedniego usługodawcę. Współpraca z rzetelnym podmiotem to oprócz sprawności działania i wydajności, także zwiększone bezpieczeństwo. Profesjonalne wirtualne serwery prywatne dla firm to:
- bezpieczne przechowywanie danych;
- możliwość zarządzanie serwerem 24/7.
Co jeszcze zyskujesz, wybierając wirtualne serwery prywatne?
Bywa, że przedsiębiorstwo samo musi zająć się ewentualnymi działaniami, mającymi na celu naprawę i konserwację serwera. Jeśli nasz wybór padnie na prywatne serwery wirtualne, nie musimy martwić się tym problemem, bo to usługodawca rozwiąże za nas wszystkie ewentualne trudności związane z działaniem serwera. W efekcie możemy cieszyć się pełnym spokojem i skupić się na swoich obowiązkach.