Aktualności

Różne rodzaje urządzeń lakierniczych

Sprzęt lakierniczy jest bez przerwy udoskonalany. W efekcie poprawia się jego funkcjonalność, niezawodność, a efekty, jakie da się z jego pomocą osiągnąć, są naprawdę satysfakcjonujące. Po jakie rozwiązania na tym polu najczęściej sięgają specjaliści?

Popularne rodzaje urządzeń lakierniczych

1. Pistolety natryskowe

Z pistoletami lakierniczymi natryskowymi pracują nie tylko specjaliści. Bywa, że sięgają po nie również osoby indywidualne. Na rynku znajdziemy kilka typów takich urządzeń, m.in.: pistolet lakierniczy LVLP niskociśnieniowy, pistolety natryskowe niskociśnieniowe HVLP oraz pistolety wysokociśnieniowe HP. Podczas wyboru produktu, oprócz rodzaju pistoletu, zwróćmy uwagę również na rodzaj dyszy. To od niej w dużej mierze zależy, jakie efekty lakierowania osiągniemy. Jeśli nie mamy na tym polu doświadczenia, skonsultujmy się ze specjalistami, którzy doradzą nam, w jaki sposób dobrać właściwą dyszę pistoletu natryskowego do konkretnej nawierzchni oraz do nanoszonego preparatu.

2. Pompy lakiernicze

Pompy lakiernicze wyróżniają się świetną efektywnością. Przykładem takich urządzeń są pompy lakiernicze Kremlin. Pompy lakiernicze mogą mieć zamkniętą budowę. Zaawansowane modele, mimo efektywnych podwójnych układów hydraulicznych i dużych zaworów, charakteryzują się stosunkowo prostą budową i niewielką liczbą części, co ułatwia pielęgnację.

3. Agregaty lakiernicze

Podstawowymi elementami agregatu lakierniczego jest silnik i pompa. Urządzenie wykorzystywane jest w działaniach, w których pojawia się potrzeba natryskowego malowania nawierzchni. Nowoczesne warianty zapewniają atrakcyjną dokładność malowania. Technika natrysku gwarantuje bowiem, że lakier dostanie się również do trudno dostępnych miejsc. Agregatów można używać również do nanoszenia farby (wtedy mamy do czynienia z agregatami malarskimi). Doceniane są również za wydajność, bo pozwalają na racjonalne wykorzystywanie preparatu (lakier, farba itp.)

 

Join The Discussion