Aktualności

Studia ekonomiczne na Powiślańskiej Szkole Wyższej – jakie możliwości rozwoju zawodowego posiada absolwent takiego kierunku?

Studiowanie ekonomii na uniwersytecie rozwija myślenie analityczne, a także dobre rozumienie bieżących spraw i funkcjonowania społeczeństwa. Przygotowuje do szerokiego zakresu karier, nie tylko tych związanych z finansami. Zastanawiasz się, gdzie możesz pracować po ukończeniu studiów ekonomicznych na Powiślańskiej Szkole Wyższej? Spieszymy z pomocą!

Ekonomia Kwidzyń – sylwetka absolwenta

Tak naprawdę jednoznaczna odpowiedź na pytanie: ekonomia – co po tym, nie istnieje. Mamy jednak dla Ciebie dobrą wiadomość, z pewnością nie będziesz mieć trudności ze znalezieniem pracy. Tak naprawdę ścieżek rozwoju kariery zawodowej jest wiele. Warto mieć jednak na uwadze, że to podczas wybierania specjalności tak naprawdę niejako przesądzamy o naszej przyszłości ekonomisty. Do wyboru mamy bowiem kilka specjalności, z których każda rozpościera inne możliwości kariery.

Specjalności, jakie oferują studia ekonomiczne w Kwidzynie to m.in.:
● finanse i rachunkowość,
● agroekonomia,
● ekonomia menadżerska,
● ekonomia transportu,
● ekonomia ochrony zdrowia,
● gospodarowanie zasobami ludzkimi.

Ekonomia Gdańsk – gdzie może pracować absolwent?

Ekonomia może otworzyć przed Tobą różne ścieżki kariery, a o jej kierunku zwykle decydujesz w momencie wyboru specjalizacji. Decydując się na finanse i rachunkowość studia ekonomiczne w Gdańsku po ich ukończeniu będziesz mógł pracować przy planowaniu i zarządzaniu przedsiębiorstwami i organizacjami gospodarczymi, w jednostkach budżetowych i biurach rachunkowych czy w administracji publicznej. Będziesz mógł także otworzyć własną działalność gospodarczą. Na specjalizacji tej zgłębisz wiedzę z zakresu finansów UE, projektowania finansów przedsiębiorstw czy doradztwa finansowego i podatkowego.

Nieco inny zakres możliwości obejmuje specjalizacja: ekonomika transportu. Po jej ukończeniu będziesz mógł brać czynny udział w analizie procesów transportowych, planowaniu łańcucha dostaw czy zarządzaniu flotą transportową w zatrudniających Cię przedsiębiorstwach.

Źródło: https://powislanska.edu.pl

Join The Discussion