Aktualności

Meble indyjskie czyli orientalny i kolonialny styl w naszym domu

Piękne, ciężkie, drewniane meble, wyraziste motywy oraz lekkie, jasne tekstylia – to tylko kilka z podstawowych cech stylu kolonialnego. Takie aranżacje mogą prezentować się na różny sposób. Umiejętny dobór mebli i dodatków sprawi, że wśród orientalnych przestrzeni mogą poczuć się dobrze zarówno osoby ceniące wysoką dekoracyjność, jak i fani/fanki harmonijnych, oszczędnych form.

Meble w stylu orientalnym w domowej odsłonie

Pamiętajmy, że styl kolonialny to nie tylko finezyjne zdobienia, bogata ornamentyka i wyraziste wzory. Wiele osób nie lubi takiego przeładowania w przestrzeni mieszkalnej, bo to nie pozwala im się zrelaksować. W dodatku im więcej ozdób, tym ciężej jest utrzymać pomieszczenie w ładzie i porządku. Meble kolonialne sprawdzą się nie tylko u fanów dekoracyjności, ale też u osób preferujących łagodniejsze, bardziej stonowane wyposażenie.

Jeśli wolimy ten drugi wariant, warto postawić na kilka solidnych mebli, eksponujących naturalne piękno drewna. Mogą to być np. skrzynie, kufry, komody, stoliki czy fotele. Jeśli zależy nam na estetycznej spójności, dobrze będzie zapoznać się z ofertą sklepów, specjalizujących się w stylu kolonialnym. Gdy dobierzemy meble, czas na klimatyczne, orientalne dodatki, m.in.:

  • dywany i kilimy
  • lampy, świeczniki
  • misy, tace
  • parawany
  • wazony

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się meble w stylu kolonialnym?

Jeśli chodzi o wykorzystanie mebli orientalnych, to ogranicza nas tutaj tylko nasza wyobraźnia oraz kreatywność producentów takiego wyposażenia. Gdy mebel jest dobrze zabezpieczony przed działaniem wilgoci, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby umieścić go np. w łazience. Przeważnie jednak fani i fani mebli indyjskich ozdabiają w ten sposób przestrzenie reprezentacyjne – np. salony i jadalnie. W tych miejscach piękno, zdobnictwo i wyjątkowy styl powinien łączyć się z wysoką funkcjonalnością. Wyroby oferowane w takich sklepach jak Decor India udowadniają, że „wielozadaniowość” mebla jest możliwa. Dowodem mogą być np. stylowe szafki RTV. Są solidne i z sukcesem wyeksponują nawet duży ekran telewizora. Jednocześnie nadadzą pomieszczeniu indywidualnego charakteru, dzięki m.in. stylizowaniu na stare drewno.

Źródło: https://www.decorindia.pl/

Join The Discussion