Aktualności

Kiedy warto postawić na designerskie meble?

Design to często używany termin w tematyce wnętrzarskiej. Mówimy, że mebel ma minimalistyczny design lub że nawiązuje swoim designem na przykład do stylu glamour. Czymś zupełnie innym są natomiast meble designerskie. Kiedy warto wybrać je do swojego wnętrza?

Co to znaczy, że meble są designerskie?

W nowoczesnych wnętrzach często spotykamy krzesła designerskie i inne meble designerskie, jak sofy czy stoły. Czym odznaczają się takie elementy wyposażenia? Nowoczesne meble designerskie to produkty, które łączą trwałość, funkcjonalność i przede wszystkim niebanalny wygląd. To właśnie ten design, czyli projekt, wyróżnia krzesła designerskie i inne elementy wyposażenia na tle innych. Czasami unikatowość przejawia się nie tylko w oryginalnej konstrukcji, ale także w nietypowych zestawieniach materiałów i kolorów. Jedno jest jednak pewne – meble designerskie przyciągają uwagę i nadają aranżacji wyjątkowy wygląd.

Kiedy warto postawić na nowoczesne meble designerskie?

Nowoczesne meble designerskie nadają charakter i odświeżają wystrój wnętrza. Warto wybrać je do swojego mieszkania wtedy, kiedy jego aranżacji brakuje „tego czegoś”. Na początek świetnie sprawdzą się krzesła designerskie, które znajdziemy w ofercie sklepu HAGEA. Za wyborem takich mebli przemawia:

  1. unikalny wygląd konstrukcji,
  2. wykorzystanie wysokiej jakości materiałów,
  3. wykończenie z dbałością o detale,
  4. duża różnorodność w zakresie projektu, surowców i kolorystyki.

Nowoczesne krzesła designerskie najlepiej zaprezentują się we wnętrzach minimalistycznych. Prosto urządzone pomieszczenia staną się idealnym tłem dla designerskich mebli, które z natury mają dominować w aranżacji. Wybierając nowoczesne krzesła designerskie do swojego mieszkania, nie można zapominać jednak o podstawowych założeniach stylu dekoratorskiego, który panuje już we wnętrzu. Należy zwracać więc uwagę na zachowanie spójności kolorystycznej i odpowiednie dobieranie materiałów. Na szczęście bez trudu znajdziemy modele mebli designerskich do każdego popularnego wystroju – zarówno skandynawskiego czy klasycznego, jak i w stylu glamour czy retro.

Join The Discussion