Aktualności

Osuszanie po zalaniu – jak sobie z tym poradzić?

Zalanie domu to nic przyjemnego. Oprócz strat finansowych, uszkodzeń mienia oraz problemów z samym budynkiem, przeżywamy wtedy dużo stresu. W końcu nagle miejsce, które miało być azylem, przestaje pełnić tę funkcję. Zamiast tego jest problemem, z którym trzeba się jak najszybciej zmierzyć. Lepiej więc nie marnować czasu i jak najszybciej skonsultować się ze specjalistami, oferującymi osuszanie budynków. Przekonaj się, jak działają.

Osuszanie pomieszczeń po zalaniu – jak jest realizowana taka usługa?

Specjaliści podczas swoich działań wykorzystują różnorodne metody. Możemy wyróżnić m.in.:

  • osuszanie po zalaniu adsorpcyjne;
  • osuszanie pomieszczeń kondensacyjne;
  • osuszanie elektrofizyczne;
  • osuszanie ścian po zalaniu mikrofalowe.

W pierwszej metodzie wykorzystuje się specjalistyczne osuszacze, a wilgoć pochłaniania jest tutaj przez substancje absorbujące, takie jak chlorek litu, żele krzemionkowe i żele silikonowe. W osuszaniu kondensacyjnym chodzi o zasysanie powietrza do komory z parownikiem. Urządzenie następnie pozwala skroplić zawartą w powietrzu parę wodną. Z osuszaniem elektrofizycznym najczęściej spotkamy się w działaniach dotyczących piwnic. Proces zachodzi tutaj dzięki wykorzystaniu fal magnetycznych lub prądu stałego. Z kolei osuszanie mikrofalowe polega na wykorzystaniu mikrofal, służących wypchnięciu wilgoci poza zawilgocone obszary. Następnie taka woda ulega odparowywaniu.

Osuszanie ścian po zalaniu – specjalistyczna pomoc

Właściwie każda z wyżej wymienionych metod wymaga doświadczenia oraz dysponowania właściwym sprzętem. Samodzielne prace w tym zakresie najczęściej się nie opłacają, bo nie przynoszą pożądanych efektów. W dodatku usuwanie wilgoci ma sens tylko jeśli jest przeprowadzone rzetelnie, w przeciwnym razie pozbędziemy się tylko problemu z wierzchu i szybko znowu da nam on o sobie znać. Profesjonalne wsparcie w tym zakresie proponuje m.in. firma osuszanietokarski.pl.

Join The Discussion