Aktualności

Kancelaria adwokacka może doradzić i pomóc przy wielu prawnych problemach

Pomoc prawnika może przydać się nie tylko, gdy mamy bezpośredni kontakt z sądem. Wyróżnić można wiele innych sytuacji, w których warto zwrócić się o wsparcie do specjalisty. Kiedy dobrze jest odwiedzić kancelarię adwokacką?

Kompetencje adwokata lub adwokatki

Osoba będąca adwokatem na swoim koncie pięcioletnie studia prawnicze. Oprócz tego musi mieć ukończoną aplikację adwokacką (trzy lata), zakończoną zaliczonym egzaminem. Spełnienie tych oficjalnych kryteriów sprawia, że taki specjalista lub specjalistka może zostać wpisany/wpisana na listę w okręgowej radzie adwokackiej. Do kompetencji eksperta tego typu należy zaliczyć reprezentowanie klienta w sprawach dotyczących różnych gałęzi prawa. Na pomoc adwokata i adwokatki możemy liczyć, jeśli nasz przypadek związany jest m.in. z

  • prawem rodzinnym
  • karnym
  • cywilnym
  • administracyjny
  • gospodarczym

Oprócz tego dobry adwokat jest w stanie udzielić nam również fachowej porady prawnej, sporządzać opinie i występować przed urzędami.

Kto korzysta z kancelarii adwokackiej?

Tak szerokie kompetencje adwokackie sprawiają, że klienci takiej kancelarii prawnej to bardzo zróżnicowana grupa, przykładowo do kancelarii w Piasecznie zgłaszają się zarówno osoby indywidualne, jak i firmy. Oferta przeważnie skonstruowana jest bardzo kompleksowo, od wcześniej wspomnianych porad prawnych, aż po reprezentację w postępowaniach sądowych. Wsparcie może obejmować m.in. pomoc w sytuacji upadłości konsumenckiej, czy reprezentację w sprawach o zadośćuczynienie i odszkodowania. Niezależnie od tego, kto jest klientem, adwokat zawsze musi przestrzegać tajemnicy zawodowej, zagwarantować indywidualną pomoc oraz stale wzbogacać swoją wiedzę i być na bieżąco z nowelizacjami ustaw.

Join The Discussion