Zdrowie

Problemy z ręką – kiedy zgłosić się do specjalisty?

Wiele i wielu z nas ma tendencję do odkładania wizyt u lekarza na później, nawet jeśli pojawia się coś, co budzi nasz niepokój. Zwlekamy do momentu, aż ból i dyskomfort wyraźnie utrudnią nam życie. To błąd, bo im wcześniej specjalista zajmie się naszymi dolegliwościami, tym większa szansa na to, że będzie w stanie je wyleczyć. Dziś przyglądamy się popularnym problemom, dotyczącym rąk, takim jak zespół kanału nadgarstka i ucisk nerwu łokciowego. Sprawdzamy też, czy operacja jest w stanie zaradzić dolegliwościom.

Chirurgia ręki we Wrocławiu – co powinno nas niepokoić?

Dość częstą przypadłością jest zespół cieśni nadgarstka. Na szczęście operacja jest w stanie znacznie poprawić stan chorego lub chorej. Kiedy powinniśmy zgłosić się do eksperta, specjalizującego się w takich działaniach jak chirurgia ręki? Zaalarmować powinny nas takie objawy jak:

  1. dyskomfort w okolicach kciuka;
  2. mrowienie w dłoniach
  3. drętwienie.

Niektóre osoby zauważają także, że osłabia się siła mięśni w ich dłoni. Zanim lekarz zdecyduje się na przeprowadzenie operacji, musi upewnić się, czy to rzeczywiście zespół kanału nadgarstka. W tym celu może zlecić wykonanie dodatkowych badań, np. USG.

Ucisk nerwu łokciowego – jak poznać, że potrzebujemy operacji?

Operację zaleca lekarz, który rozpoznaje ucisk nerwu łokciowego. Osoby, które trafiają do jego gabinetu skarżą się na takie dolegliwości jak mrowienie i drętwienie w obszarze czwartego i piątego palca ręki. Takie odczucia mogą dotyczyć także zewnętrznego obszaru kończymy. Na szczęście również tutaj chirurgia ręki okazuje się świetnym rozwiązaniem. Operacja przynosi świetne efekty – dolegliwości ustępują.

W obu przypadkach na efekty leczenia wpływa stopień zaawansowania zmiany. To dlatego należy odbyć wizytę kontrolną za każdym razem, gdy przez dłuższy czas borykamy się z objawami.

Join The Discussion