Aktualności

Jakie istnieją możliwości rozwoju kariery po ukończeniu studiów dietetyki?

Czy warto zacząć studia dietetyczne? Jakie perspektywy zawodowe wiążą się z takimi kwalifikacjami? Dowiedz się więcej na ten temat.

Dietetyka studium – czego się nauczysz?

Nie ma wątpliwości co do tego, że absolwent lub absolwentka musi posiadać wiedzę praktyczną i teoretyczną. Dietetyka – studia w Kwidzynie nauczą cię:
1. opracowywania planów zdrowego żywienia dla osób z różnymi potrzebami i wymogami zdrowotnymi;
2. profesjonalnego określenia sposobu żywienia, rozpoznawaniu niedożywienia,;
3. fachowego doradztwa dietetycznego;
4. prowadzenia akcji edukacyjnych, dotyczących żywienia.

Oczywiście to tylko wyrywek zagadnień, bo studia dietetyka w Kwidzynie i w Gdańsku w kompleksowy sposób poruszają kwestię jakości produktów żywieniowych, właściwego sposobu ich przechowywania, czy zapobiegania chorobom, na które wpływa sposób żywienia.

Studia dietetyczne w Kwidzynie – co po nich?

Osoby z takim dyplomem mogą pracować w zakładach przemysłu farmaceutycznego i spożywczego. Posady poszukują także w działach higieny żywności oraz na stanowiskach związanych z produkcją żywności. Oczywiście nasze kompetencje będą rosły, jeśli zatroszczymy się o aktualizowanie i podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Wtedy zwiększają się też perspektywy w związku z karierą. Przykładowo specjalizacja z dietetyki klinicznej pozwoli nam pracować w różnego rodzaju zakładach leczniczo-opiekuńczych, sanatoriach czy nawet szpitalach.

Interesuje cię dietetyka i studia dietetyczne? Jeśli tak, czas zacząć poszukiwania odpowiedniej uczelni. Przed wyborem dobrze będzie zapoznać się z kwalifikacjami kadry oraz sprawdzić program zajęć. Profesjonalne studia dietetyczne w Kwidzynie oferuje m.in. Powiślańska Szkoła Wyższa. Dietetyka to nie jedyne dostępne tam rozwiązanie. Uczelnia zaprasza także do nauki na takich kierunkach jak kosmetologia, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, ekonomia czy położnictwo.

Źródło: powislanska.edu.pl

Join The Discussion