Motoryzacja

Bagaż motocyklowy

Podróż motocyklem daje zupełnie inne doświadczenia niż podróż autem. Fani jednośladów uwielbiają czuć powiew wiatru i mieć poczucie pewnego nieskrępowania, o które trudno w samochodzie. Nie da się jednak ukryć, że w tym drugim przypadku łatwiej jest przewozić bagaż. Producenci akcesoriów do motocykli zatroszczyli się o to, żeby również osoby preferujące ten sposób przemieszczania się, mogły bezpiecznie przewozić ze sobą przedmioty.

 

Co powinno charakteryzować profesjonalnie przewożony bagaż motocyklowy?

Ogromne znacznie ma tutaj stabilność konstrukcji. Jeśli podczas jazdy coś się odczepi, możemy spowodować poważny wypadek drogowy. Istotne jest również właściwe zabezpieczenie przewożonych przedmiotów przed czynnikami atmosferycznymi. Wiatr i deszcz nie mogą być w stanie uszkodzić ładunku. Rozwiązanie musi zapewniać też pełną wygodę dla kierowcy. Nie może przeciążać pojazdu czy ograniczać ruchu osoby kierującej motocyklem. Wybierając odpowiednie akcesoria do przewożenia bagażu motocyklowego, musimy zwrócić uwagę na wszystkie te sprawy.

 

kufer na motocykl

 

Co proponują producenci?

Kierowcy motocykli nierzadko wybierają plecaki i tank bagi. To pierwsze rozwiązanie powinno być dobrze dopasowane do kierowcy. Zapewniają to specjalne regulowane pasy biodrowe i piersiowe. W nowoczesnych wariantach zastosowano łatwo czyszczące się materiały, praktyczne przegrody oraz panele odblaskowe, zwiększające widoczność kierowcy na drodze. Z kolei tank bag to wzmocniona torba, którą mocuje się do zbiornika na paliwo. Niektóre modele mają dodatkową funkcjonalność. Nie tylko chronią przewożony bagaż, ale też, dzięki przezroczystym kieszeniom, mogą być przydatnym miejscem na mapę czy nawigację.

 

Kufry motocyklowe, czyli zaawansowana ochrona bagażu i wygoda kierowcy

Rosnącym zainteresowaniem cieszą się kufry motocyklowe boczne i centralne. Takie produkty można kupić m.in. w sklepie Moto-Freak. Współczesne warianty często mają opcję zamykania na zamek, co oznacza, że możemy taki artykuł zostawić w zaparkowanym motocyklu. Na rynku znajdziemy różne warianty kufrów, np. kufry turystyczne. Polecane są do większych maszyn. Nierzadko producenci dają możliwość dopasowania do nich dodatkowych artykułów, takich jak np. specjalne wewnętrzne torby. Pojemność takich wariantów może sięgać nawet 58 litrów.

Kuframi miejskimi określa się mniejsze pojemniki. Osoby preferujące niewielkie bagaże, mogą kupić rozwiązanie o pojemności 29 litrów. Wielu motocyklistów wybiera jednak wersje pośrednie. Do takich rozwiązań można zaliczyć np. 42-litrowe kufry marki GIVI. Niezależnie od tego, jaką wielkość wybierzemy, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy kufer:

  • można bez problemu i w pełni stabilnie zamontować
    To podstawowa kwestia. Aby zapobiec nieudanym zakupom, warto wybierać producentów, którzy cieszą się zaufaniem motocyklistów.
  • występuje w zestawie ze wszystkimi akcesoriami, potrzebnymi do montażu
    W ten sposób znacznie ułatwimy sobie zadanie. Do większych wariantów czasem konieczne jest dokupienie stelaża
  • posiada solidny zamek antykradzieżowy, stworzony z odpornego na uszkodzenia materiału
    To istotne zabezpieczenia przed złodziejami oraz uszkodzeniami wynikającymi z urazów mechanicznych.

Join The Discussion