Aktualności

Czy obecnie w nowoczesnym samochodzie należy przeprowadzać konserwację i zabezpieczenie antykorozyjne podwozia?

Konserwacja to ważny element dbania o auto. Takie czynności możemy podejmować samodzielnie lub skorzystać z pomocy specjalistów. Tylko w drugim przypadku możemy mieć pewność, że działania właściwie zabezpieczyły część.

Dlaczego konserwacja podwozia jest ważna również w nowoczesnych autach?

Eksploatacja auta z czasem sprawia, że niektóre jego części ulegają stopniowemu zużyciu. Na pogarszający się stan podwozia wpływa mróz oraz wilgoć. Trzeba wspomnieć również o tym, jak na podwozie działa piasek oraz sól, których każdego roku używa się do posypywania ulic. Wszystkie te czynniki sprawiają, że korozja lubi atakować tę część auta. Tutaj warto zaznaczyć, że owe czynniki z równą siłą atakują nowoczesne i starsze samochody. Wykorzystanie specjalistycznych zabezpieczeń antykorozyjnych, wykorzystywanych np. w Warsztacie Sergiej Paszyński ze Świnoujścia, pozwala zachować podwozie w atrakcyjnym stanie przez długi czas.

Konserwacja podwozia samochodu

Jak wygląda konserwacja podwozia?

Specjaliści najpierw dokładnie oczyszczą podwozie. W tym celu można wykorzystać kanał, bo to pozwoli na świetny dostęp do każdego zakamarka. Czasem może okazać się, że pod warstwą błota kryje się rdza. Przed właściwym zabiegiem konserwacyjnym będzie trzeba usunąć rdzę, aby dalej się nie rozprzestrzeniała. Pracownicy warsztatów dysponują specjalnymi narzędziami, które pozwalają na bezpieczne usunięcie rdzy. Dopiero tak przygotowane podwozie można konserwować. W tym celu:

  • osusza się powierzchnię;
  • osłania się takie istotne elementy jak wahacze czy układ wydechowy;
  • aplikuje się na podwozie specjalny preparat, przeznaczony do konserwacji.

Co daje konserwacja podwozia?

Profesjonalnie zakonserwowane podwozie jest odporne na czynniki pogodowe, uszkodzenia mechaniczne. Nie musimy więc martwić się, że powierzchnia w trakcie jazdy zostanie przez sól, żwir czy wilgoć. Konserwacja podwozia zazwyczaj przebiega dość sprawnie, co oznacza, że auto szybko wraca do właściciela.

 

Źródło: https://warsztat-swinoujscie.pl/

Join The Discussion