Aktualności

Meble kuchenne na wymiar – jaki jest ich koszt i od czego on zależy

Inwestycja w nową kuchnię może być sporym wydatkiem. Dużo łatwiej będzie nam zarządzać budżetem, jeśli będziemy wiedzieć, co dokładnie wpływa na koszt mebli kuchennych na wymiar. W tym artykule dokładnie przyglądamy się tej kwestii.

Meble kuchenne na wymiar – co ma największy wpływ na cenę

Najważniejsze czynniki, które decydują o tym, jaka jest cena mebli kuchennych na wymiar:

  • Fronty

To ważny element, bo w dużej mierze wpływa na funkcjonalność zabudowy oraz na to, jak meble się prezentują. Nic więc dziwnego, że fronty są mocno powiązane z ostatecznym kosztem urządzenia kuchni. Zdecydowanie najmniej zapłacimy za płyty laminowane. Prezentują się estetycznie i nowocześnie, ale mogą nie spełnić oczekiwań wymagających osób. Wyżej w rankingu plasują się płyty MDF. To rozwiązanie pośrednie, za które zapłacimy zdecydowanie mniej niż za lite drewno, i które wyróżnia się niezłą trwałością.

  • Systemy przechowywania

Na koszt kuchni w zabudowie wpływa również to, co na pierwszy rzut oka pozostaje niewidoczne. Mowa o koszach cargo, komfortowych systemach zamykania, wysuwanych rozwiązaniach, ułatwiających przechowywanie wewnątrz szafek oraz w narożnikach. Dobrze jest poświęcić chwilę na przeanalizowanie, czego właściwie oczekujemy od naszej zabudowy i jakie technologie najlepiej sprawdzą się w konkretnym przypadku.

  • Korpusy mebli

Są nieco mniej widoczne niż fronty, ale nadal mocno wpływają na to, jak prezentuje się zabudowa oraz na jakim poziomie kształtuje się koszt mebli do kuchni na wymiar. Również w tym przypadku cena jest powiązana bezpośrednio z materiałem, wykorzystanym do budowy szafki.

Meble kuchenne na wymiar – cena, którą trzeba zapłacić

Pamiętajmy, że nawet precyzyjne wypunktowanie czynników mających wpływ na koszt zabudowy, nie pozwoli nam określić jednej, uniwersalnej ceny. Warto więc skonsultować się ze specjalistą, takim jak np. firma ELIT MEBLE i dowiedzieć się więcej o tym, ile kosztują rozwiązania, które chcemy uwzględnić w swojej wymarzonej zabudowie.

Źródło: http://elitmeble.com.pl/

Join The Discussion