Aktualności

Pianka polietylenowa – różne rodzaje i zastosowania

Nawet jeśli nie mamy nic wspólnego z branżą budowniczą, prawdopodobnie zetknęliśmy się z pianką polietylenową co najmniej raz. Z jej pomocą nierzadko zabezpiecza się produkty o różnych gabarytach, w tym meble. Dzięki temu, że jest wodoodporna, lepiej chroni asortyment niż zwykłe kartony. Dziś skupiamy się jednak na nieco innym zastosowaniu i przyglądamy się piance pod kątem wykorzystania w budownictwie i w pracach wykończeniowych.

Rodzaje pianki polietylenowej

1. Pianka polietylenowa w płytach technicznych

Takie arkusze dostępne są w różnych rozmiarach. Charakteryzują się doskonałą absorpcją uderzeń oraz dużą odpornością na uszkodzenia o charakterze mechanicznym. Co istotne, osoba wykorzystująca taką piankę może ją dowolnie dociąć. Materiał wykorzystuje się np. do tworzenia wkładów do skrzyń na narzędzia. Z powodzeniem można go stosować też do ochrony innych akcesoriów. Nie zostawiają zarysowań nawet na delikatnych nawierzchniach. Użytkowników i użytkowniczki może zainteresować również fakt, że produkt w 100 procentach podlega recyklingowi.

2. Pianka polietylenowa w rolce

Tego typu piankę w rolkach wykorzystuje się m.in. pod panele podłogowe i pod podłogi pływające. Dobrze sprawdzi się też jako akustyczna i termiczna izolacja stropów. Pianka powstała też z myślą o zastosowaniu pod wylewki.

Pianka polietylenowa – zastosowanie w ogrodzie i nie tylko

Rozwiązania, stosowane do zabezpieczenia produktów, mogą być wykorzystane również jako mata pod basen (stanowi wtedy warstwę izolacji). Taki produkt ma jednak znacznie szersze zastosowanie. Piankę warto umieścić nie tylko pod basenem ogrodowym; wykłada się nią również wnętrza bagażników. Pomocna okaże się wszędzie tam, gdzie oczekujemy ochrony przed przenikaniem hałasu, wilgoci i zimna.

Źródło: https://styrnet.pl/

Join The Discussion