Aktualności

Szkolenia i kursy z rozwoju osobistego i asertywności

Jak osiągnąć harmonię w życiu? Na to pytanie nie jest łatwo odpowiedzieć. Mniej problemu sprawia nam wyobrażenie sobie, jakie efekty mógłby przynieść taki stan. Większość osób wymienia wtedy satysfakcjonujące życie prywatne i zawodowe.

Jak zatroszczyć się o rozwój osobisty i w jaki sposób wpływają na to profesjonalne szkolenia?

Na wiele rzeczy nie mamy wpływu i w dużym stopniu to czynniki losowe decydują o tym, jak układa się życie konkretnej osoby. Nadal jednak wiele i wielu z nas, co całkowicie zrozumiałe, potrzebuje pewnego poczucia sprawczości. Dzięki niemu możemy mieć świadomość, że mamy wpływ na to, jak kształtowane są nasze reakcje i poczynania. Żeby móc cieszyć się takimi efektami, należy poświęcić czas na pracę nad sobą. Nauka, jak radzić sobie z trudnymi sprawami i wymagającymi sytuacjami (również tymi emocjonalnymi) może zająć całe życie. Dobrze jest więc skorzystać ze wsparcia, które odpowiednio nas ukierunkuje. Właśnie w tym celu organizowane są szkolenia z rozwoju osobistego i asertywności.

Czego dowiemy się na kursach z asertywności i szkoleniu z rozwoju osobistego?

Tego typu zajęcia zostały skonstruowane w taki sposób, żeby uczestnicy i uczestniczki mogli wzmagać w sobie postawy, na których najbardziej im zależy. Do takich umiejętności można zaliczyć:

  • skuteczniejsze radzenie sobie z wymagającymi emocjami
  • wiedzę na temat tego, jak postępować i jak mówić, żeby dbać o swoje interesy i komfort psychiczny
  • sztukę odmawiania i pilnowania swoich granic
  • przyjmowanie krytyki
  • dobre zarządzanie własnym czasem, zarówno w życiu zawodowym, jak też i w życiu prywatnym
  • delegowanie zadań
  • łatwiejsze budowanie pełnych, satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi

Jak wybrać odpowiedni kurs asertywności i szkolenie z rozwoju osobistego?

Profesjonalne firmy, takie jak np. Pracownia Szkoleniowa Bartłomieja Stolarczyka, oferuje wsparcie doświadczonych specjalistów. Oprócz doświadczenia ekspertów, dobrze będzie zwrócić uwagę również na formę zajęć oraz plan spotkań. Najlepsze efekty przynoszą zajęcia, w których obok prezentowanej wiedzy, spotkamy się również z intensywnymi ćwiczeniami. Dzięki takiej praktyce można bowiem utrwalić poznane techniki. Przydatne mogą okazać się również specjalne materiały szkoleniowe.

Join The Discussion