Aktualności

Listwa maskująca – zastosujesz ją nie tylko do ukrycia karnisza

Styropian na szeroką skalę używany jest m.in. do izolacji pomieszczeń. Sprowadzenie jego funkcji jedynie do tego zastosowania, nie oddałoby jednak sprawiedliwości temu uniwersalnemu tworzywu. Ze styropianu często tworzy się również sztukaterię, która służy zarówno do ozdabiania wnętrza domu, jak i urozmaicania wyglądu fasady budynku. Do tej pierwszej grupy zaliczyć można listwę karniszową maskujacą. Kiedy się jej używa i co zapewnia?

Styropianowa listwa maskująca, czyli jak ukryć to, co nieatrakcyjne

Wykończenie przestrzeni często kosztuje nas niemało wysiłku. Trzeba dobrać funkcjonalne i estetyczne wyposażenie oraz zwrócić uwagę na to, czy każdy z elementów wygląda dobrze w swoim towarzystwie. Zanim jednak zaczniemy skupiać się na doborze tekstur wzorów i na ustawieniu sprzętów, poświęćmy chwilę na dokładniejsze przyjrzenie się samej przestrzeni. Podczas takie weryfikacji możemy zauważyć, że pewne elementy dalej wydają się niedopracowane. Dla wielu osób taką problematyczną sprawą jest widoczny karnisz.

Trudno spierać się ze stwierdzeniem, że karnisz to przydatny element, bez którego czasem ciężko się obyć. To, że decydujemy się na taki produkt, wcale nie oznacza, że chcemy, aby był dobrze widoczny. Listwa karniszowa maskująca ma na celu przykryć tę konstrukcję. Tutaj należy zaznaczyć, że jej funkcja to nie tylko ukrywanie karnisza, Te elementy dekoracyjne nadają przestrzeni luksusowego wykończenia. Dodatkowo możemy;

1. Wybierać z różnych wzorów listew wewnętrznych maskujących

Od skrajnie minimalistycznych modeli po finezyjne zdobienia – Profesjonalne firmy oferują ogrom różnorodnych wariantów.

2. Pomalować listwę maskującą na dowolny kolor

Gładka struktura styropianu sprawia, że bez trudu idealnie pokryjemy nawierzchnię farbą.

Kiedy jeszcze sprawdzą się listwy maskujące?

Po takie wyroby warto sięgnąć nie tylko w sytuacji, gdy zależy nam na ukryciu karnisza. Listwa maskująca karnisz ma dużo więcej zastosowań. Jeśli umieścimy ją w załamaniu między sufitem a ścianą, optycznie powiększymy pomieszczenie. W dodatku takie płynne przechodzenie ściany w sufit prezentuje się elegancko. Czasami listwy maskujące są wykorzystywane również do przykrywania nieestetycznych przebarwień czy pęknięć.

Tego typu wyroby nie miałyby tak wielu zastosowań, gdyby nie cechy produktu, wynikające z właściwości samego styropianu. Listwy są więc elastyczne, niezwykle trwałe i nie pękają. Osoby, dla których ważne jest bezpieczeństwo, docenią fakt, że takie rozwiązania są trudnopalne. Dodatkowo produkt jest odporny na działanie wody.

Lekkie i niezwykle solidne – to połączenie sprawia, że montaż jest niezwykle prosty, można go przeprowadzić w chwilę, a następnie cieszyć się atrakcyjną dekoracją przez długi czas. Z tego powodu na listwy decydują się zarówno fani i fanki stylu klasycznego, jak i też osoby preferujący nowoczesny wystrój pomieszczeń.

Wraz z montażem listw maskujących warto pamiętać o montażu wysokiej klasy karniszy produkowanych przez rekomendowanych producentów. Jednym z nich jest firma EMJOT zajmująca się produkcją karniszy elektrycznych, żaluzje, rolet, markiz oraz moskitiery.

Join The Discussion