Spis treści
Problemy ze snem — czy kołdra obciążeniowa to dobry pomysł?
Kołdry obciążeniowe w ostatnim czasie stały się bardziej popularne. Przed laty mało kto o nich słyszał. Można powiedzieć, że wiedziała o nich tylko garstka osób. Można znaleźć ją także pod inną nazwą, taką jak kołdra sensoryczna. Kołdra obciążeniowa zyskała renomę dzięki swoim właściwościom nasennym. Pomaga zmniejszyć niepokój, dodatkowo łagodzi stres, a także ułatwia zasypianie. Już w ciągu kilku nocy można zobaczyć rezultaty, jakie zapewnia owa kołdra. Aby znaleźć kołdrę pasującą do ciebie najlepiej, warto zajrzeć na tę stronę Sensoric.pl
Materiał, z jakiego wykonana jest kołdra obciążeniowa
Aby zobaczyć różnicę między kołdrą obciążeniową a zwykłą wpierw należy się na niej położyć. Z wyglądu są niemal identyczne. W kołdrze obciążeniowej w porównaniu do kołder zwykłych znajdują się mikro kulki naturalne bądź szklane, lub wielokrotnie płukany żwirek o kulistym kształcie. Elementy znajdujące się we wnętrzu kołdry obciążeniowej są bardzo małe, użytkownik leżący pod taką kołdrą niemalże ich nie wyczuwa. Warto podkreślić, że poprzez zastosowanie takich materiałów kołdry obciążeniowe są znacznie cięższe w stosunku do klasycznych modeli.
Zasada działa kołdry obciążeniowej
Poprzez swoją wagę oraz materiał znajdujący się we wnętrzu, kołdra obciążeniowa wywiera nacisk na ciało użytkownika. Przy czym stymuluje układ czucia głębokiego. Dzięki takiej stymulacji nasze ciało a wraz z nim cały system znacznie lepiej funkcjonują.
Działanie kołdry obciążeniowej w przypadku dzieci
Może być ona stosowana podczas różnych schorzeń oraz chorób, takich jak:
- zespół Downa
- autyzm
- zaburzenia na tle integracji sensorycznej
- zaburzenia ADHD
- zespół Aspergera
- zespół Tourette’a
Działanie kołdry obciążeniowej w przypadku osób dorosłych
W przypadku dorosłych zakres działania znacznie się różni. Mimo tego faktu pomaga ona w ogromnej liczbie dolegliwości, takich jak:
- nerwica
- problemy ze snem (bezsenność)
- stany lękowe (niepokój)
- stany na tle napięcia nerwowego
- zespół niespokojnych nóg
Jak użytkować kołdrę obciążeniową
Korzystanie z kołdry obciążeniowej nie różni się niczym w użytkowaniu w stosunku do klasycznych modeli. Można spać pod nią „tyle ile się chce”, w żaden sposób to nie zaszkodzi. Kołdry obciążeniowe, z których korzystają użytkownicy, najczęściej zostają z nimi na dłużej. Jest to spowodowane swoją wagą, która podświadomie zapewnia większe bezpieczeństwo, w dodatku przyśpiesza zasypianie. Z tego też względu użytkownicy posiadający kołdrę obciążeniową bardzo niechętnie wracają do klasycznych modeli.
Źródło: https://sensoric.pl/