Aktualności

Jakie powierzchnie mogą zostać poddane cyklinowaniu

Atrakcyjnie wyglądająca podłoga wpływa na to, jak prezentuje się pomieszczenie. Czasem jednak nie wystarczą samodzielnie wykonywane działania, żeby móc się cieszyć piękną nawierzchnią. Dotyczy to zwłaszcza drewna. Jeśli zależy nam na tym, żeby parkiet wyglądał zachwycająco, warto rozważyć usługę cyklinowania.

Cyklinowanie podłóg – jakie nawierzchnie można poddawać temu procesowi?

Takie działania dotyczą drewna naturalnego. Przeważnie spotkamy się z dwiema sytuacjami, w których zaleca się wykonać cyklinowanie podłogi.

1. Gdy nawierzchnia jest zniszczona

Nawet jeśli dbamy o podłogę, po pewnym czasie zauważymy rysy i inne nieprawidłowości, które będą szpecić naszą nawierzchnię. To naturalny proces, który zachodzi w miarę upływającego czasu i wynika po prostu z eksploatowania podłogi. Specjaliści polecają wykonywać cyklinowanie paneli co ok. 10 lat. Jest to jednak tylko wartość orientacyjna, bo wiele zależy od tego, jak intensywnie jest użytkowana podłoga. Zdecydowanie nie należy wykonywać tych działań zbyt często. Cykliniarki działają bardzo precyzyjnie i usuwają jedynie cieniutką warstwę zniszczonego lakieru. Nadal jednak jest to ujmowanie podłogi „z grubości” i nie należy z tym przesadzać.

2. Gdy podłoga ma być pomalowana

Jeśli planujemy pomalować nawierzchnię, warto zadbać o cyklinowanie parkietu lub schodów, nawet jeśli specjaliści zajmowali się renowacją stosunkowo niedawno. To właściwie jedyny wyjątek, kiedy proces wykonać można częściej, niż wspomniane wyżej zalecenia.

Co jeszcze należy wiedzieć o cyklinowaniu drewnianej podłogi?

Takie zadanie trzeba powierzać fachowcom. Wśród specjalistycznych firm możemy spotkać się z różnymi metodami działania. Jedną z nich jest bezpyłowe cyklinowanie parkietów. Ten nowoczesny sposób oszczędzi nam prac porządkowych, które kiedyś było trzeba wykonywać po wizycie ekipy. Pył, zamiast rozprzestrzeniać się po całym mieszkaniu i wchodzić w najmniejsze zagłębienia, zbierany jest do specjalnego worka, będącego częścią cykliniarki. Taki sposób cyklinowania oferuje m.in. firma Parkieciarz Targówek z Warszawy.

Źródło: https://parkieciarztargowek.pl/

Join The Discussion