Dom

Blaty kamienne czyli ekologicznie, bezpiecznie i trwale

W kuchni nie ma miejsca na niefunkcjonalne sprzęty i nawierzchnie. W tej specyficznej przestrzeni często trudno jest też umieścić ozdoby. Blaty kuchenne z kamienia to wyposażenie, które łączy w sobie wysoką funkcjonalność i elegancki, wiecznie modny wygląd.

Blaty kamienne do kuchni – na czym polega ich funkcjonalność?

Wyposażenie kuchenne dużo szybciej ulega zużyciu niż wyposażenie w jakimkolwiek innym pomieszczeniu. Za taką sytuację odpowiadają niesprzyjające czynniki, o które tutaj bardzo łatwo – para, wysokie temperatury i wysokie ryzyko zabrudzeń. Nawierzchnie kuchenne powinny być odporne na te warunki. Trudno znaleźć materiał, który jest do tego lepiej przystosowany, niż kamień.

Blaty kamienne wyróżniają się:

1. Wyjątkowym wyglądem

Kamień niejedno ma imię. Dzięki unikalnym wzorom możemy stać się posiadaczami/posiadaczkami jedynego w swoim rodzaju blatu kuchennego.

2. Wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne

Na blatach wykonanych z kamienia możemy stawiać gorące naczynia. Można też używać ich jak deski do krojenia, bo są odporne na zarysowania.

3. Łatwe czyszczenie

Plamy z sosów, tłuszczów lub z innych produktów – takie problemy pojawiają się w każdej kuchni. Z blatów kuchennych z kamienia bez problemu usuniemy zabrudzenia i w krótką chwilę przywrócimy je do pierwotnego, nienagannego stanu.

4. Ekologicznym pochodzeniem

Kamień jest produktem w pełni naturalnym.

Co, jeśli musimy wiedzieć, jeśli decydujemy się na blaty kuchenne z kamienia?

Blaty kamienne wyróżniają się niezwykłą trwałością, ale to nie oznacza, że nie powinno się o nie odpowiednio dbać. Właściwa impregnacja pozwoli zabezpieczyć ulubioną nawierzchnię i znacznie zwiększyć jej żywotność. W ten sposób przez wiele lat będzie charakteryzowała się wysoką funkcjonalnością i nieskazitelnym wyglądem. Na szczęście wiele firm (m.in. przedsiębiorstwo Impregnacja Kamień z Henryszewa) proponuje kompleksowe usługi, które obejmują zarówno profesjonalny montaż i demontaż plantów kuchennych kamiennych, jak i fachową impregnację.

Źródło: https://impregnacja-kamien.pl/

Join The Discussion