Aktualności

Z czym związana jest transformacja terenów górniczych w Turowie?

Współcześnie podejmuje się wiele różnorodnych kroków, które mają korzystnie wpłynąć na nasz klimat. Jest to bardzo ważne, ponieważ w taki sposób można walczyć ze skutkami zmian. Od czego warto zacząć? Fachowcy odpowiadają.

Elektrownia Turów – dlaczego wymaga przekształcenia?

Elektrownia Turów, podobnie jak inne kopalnie węgla, wymagają przekształcenia ze względu na swoją dużą emisyjność. Stosuje się wówczas zabieg, tak jak transformacja terenów górniczych w Turowie, która dąży do zeroemisyjności.
Innymi kopalniami, które są to zaangażowane, to również:
• Zgorzelec
• Bogatynia
PGE Turów jednak jest jedną z największych kopalni w kraju, która zdecydowanie wymaga zmiany. Strategia transformacji regionu turoszowskiego zakłada przede wszystkim zmniejszoną ilość dwutlenku węgla do atmosfery.
Turów fundusz sprawiedliwej transformacji może nie tylko obniżyć poziom dwutlenku węgla. Jest to ważna strategia, która obejmuje Turoszów.

W jaki sposób działa transformacja terenów górniczych w Turowie?

Kopalnia Turów jest miejscem, gdzie każdego roku wydobywa się duże ilości węgla. Jest to przede wszystkim niebezpieczne ze względu na dużą emisyjność podczas spalania. Właśnie dlatego dąży się do zmian w zakresie gospodarki cieplnej.
Turów jest miejscem, które zdecydowanie wymaga zmian ze względu na ogromną ilość węgla, który się tam znajduje. Transformacja regionu Turoszowa jest niezbędna ze względu na kończące się zapasy węglowe w kraju.

Źródło: http://ozeturow.pl/

Join The Discussion