Aktualności

W jakich sytuacjach przydatna jest pomoc radcy prawnego?

Czy tego chcemy, czy nie, w życiu może spotkać nas wiele sytuacji, w których będziemy zmuszeni zwrócić się o wsparcie do prawnika. Jedną z dostępnych opcji jest pomoc kancelarii radcy prawnego.

Kim jest radca prawny?

Radca prawny to zawód zaufania publicznego. Taki specjalista upoważniony jest do udzielania porad i opinii prawnych i prowadzenia spraw sądowych. Z jego usług mogą korzystać zarówno osoby indywidualne, jak też i przedsiębiorstwa. Takiego prawnika, w przeciwieństwie do adwokata, można zatrudnić na podstawie umowy o pracę. Różnic między tymi dwoma zawodami jest jednak więcej.

Radca prawny a adwokat, czyli jaką pomoc prawną wybrać?

Część osób może czuć się zmylona tym, że określenie “radca prawny” sugeruje głównie doradztwo. W rzeczywistości obowiązki takiego specjalisty lub specjalistki są znacznie szersze. Od 1 lipca 2015 roku przepisy zrównały uprawnienia procesowe radców prawnych i adwokatów, co w praktyce oznacza, że np. w sprawach karnych i karnoskarbowych nie ma znaczenia, czy swoje kroki skierujemy do kancelarii radcowskiej, czy adwokackiej. Jedyna różnica polega na tym, że radca, w przeciwieństwie do adwokata, może być zatrudniony na etat.

Radca prawny

Kancelaria radcy prawnego – nie tylko porady prawne

Wsparcie kancelarii prawnej obejmują szeroką gamę usług, m.in.:

  • przygotowanie pism

Taki prawnik wesprze nas w procesie przygotowania pism procesowych, regulaminów, aktów wewnętrznych dla firm oraz innej dokumentacji.

  • reprezentację przed urzędami

Pomoc prawna radcy może polegać także na reprezentowaniu nas przed urzędami i sądami. Takie ułatwienie nie tylko pozwoli nam zaoszczędzić czas, ale da nam również pewność, że nad ogółem procesów związanych z kontaktem z instytucją czuwa doświadczona osoba.

  • prowadzenie procesu sądowego

Kompleksowo działająca kancelaria prawna, może zaproponować swoim klientom i klientkom profesjonalne prowadzenie procesu sądowego, obejmującego wsparcie na każdym etapie sprawy.

Join The Discussion