Aktualności

Regularny serwis kamer – czynnik odpowiedzialny za Twoje bezpieczeństwo

Profesjonalnie działające systemy monitoringu wymagają regularnego serwisowania. Najlepiej, gdy zajmują się tym doświadczeni fachowcy, którzy doskonale wiedzą jakie czynności należy wykonać, aby system działał na odpowiednio wysokim poziomie i troszczył się o bezpieczeństwo użytkowników. Brak prac konserwacyjnych może doprowadzić do tego, że system ulegnie uszkodzeniu, m.in. w zakresie nieodpowiedniego działania zasilaczy lub wentylatorów.

Serwis kamer – o czym trzeba pamiętać?

Decydując się na serwis kamer trzeba pamiętać o tym, że na pierwszy plan często wysuwają się wspomniane wyżej zasilacze. Prace konserwacyjne skutkują tym, iż użytkownicy mają pełną kontrolę nad regulacją napięcia wyjściowego (nie dochodzi w ten sposób do sytuacji, w której napięcie jest zbyt wysokie – groziłoby to licznymi usterkami oraz wypaleniem promienników podczerwieni). Właściwie działanie promienników podczerwieni ma spory wpływ na:

  • niewielkie zużycie energii,
  • daleki zasięg pola obserwacyjnego.

Serwis monitoringu to również profesjonalne czyszczenie, dzięki któremu zainteresowane osoby wpływają na jakość uzyskanego nagrania. Jest to pomocne szczególnie wtedy, gdy chce się zidentyfikować sprawcę włamania. Czyszczenie obejmuje m.in. usuwanie różnorodnych zanieczyszczeń i zabrudzeń oraz pajęczyn.

Konserwacja monitoringu – co jeszcze jest ważne?

Konserwacja monitoringu ma ścisły związek z dbałością o wentylatory, które znajdują się w rejestratorach. Tym samym użytkownicy zabezpieczają się przed przegrzaniem sprzętu. Nieodpowiednio wykonywane czynności konserwacyjne doprowadzają do tego, że praca wentylatorów jest wstrzymana, dysk twardy ulega przegrzaniu i traci się ważne dane z systemu monitoringu.

Konserwacja telewizji dozorowej jest zalecana minimum raz na pół roku, chociaż można to oczywiście robić zdecydowanie częściej. Dużo zależy od tego, jak bardzo rozbudowany jest system i w jakich warunkach środowiskowych się z niego korzysta. Warto też przeanalizować własne możliwości finansowe.

Źródło: http://www.cdj.com.pl/

Join The Discussion