Aktualności

Ściana z mchu – co warto wiedzieć i jakie są zalety takiego rozwiązania

Żywy mech dekoracyjny jest wykorzystywany w terrariach zwierzęcych, w stroikach czy w kompozycjach kwiatowych. Najpełniej jego piękno wyeksponujemy, prezentując roślinę bezpośrednio na ścianie. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego warto postawić na mech chrobotek reniferowy.

Mech ozdobny – dlaczego dobrze jest mieć w pomieszczeniu ścianę z mchu?

  1. niskie wymagania
    Ozdobne rośliny wcale nie muszą wiązać ze skomplikowanymi zabiegami pielęgnacyjnymi, a naturalny mech dekoracyjny doskonale tego dowodzi. Ne wymaga podlewania. Sprawdzi się właściwie w każdym pomieszczeniu, bo nie potrzebuje słońca. W praktyce oznacza więc, że możemy zastosować go także w łazience czy w korytarzu.
  2. kwestie zdrowotne
    Dekoracje lubią gromadzić zanieczyszczenia. Na szczęście kolorowy mech ozdobny należy do tej grupy dodatków, które nie przyciągają kurzu. Nie musimy martwić się także tym, że chrobotek reniferowy przyciągnie insekty. Wszystko dzięki właściwej impregnacji, do której używa się gliceryny. Mówiąc o zdrowiu trzeba wspomnieć też o tym, że mech dekoracyjny oczyszcza powietrze – filtruje je z toksyn i pyłów.
  3. oszczędność przestrzeni
    Nie da się ukryć, że rośliny zajmują miejsce. Ten problem doskonale zna każdy kolekcjoner i każda kolekcjonerka ozdób doniczkowych. Jeśli dysponujemy małym biurem lub mieszkaniem, nie zawsze mamy możliwość wprowadzenia do przestrzeni tyle zieleni, ile byśmy chcieli. Mech dekoracyjny na ścianę, z uwagi na miejsce montażu nie zajmuje cennego miejsca, a jednocześnie prezentuje się bardzo spektakularnie.

Żywy mech do dekoracji – czy to ozdoba uniwersalna?

Chrobotek reniferowy pasuje praktycznie do każdej przestrzeni, dlatego nic nie powinno nas powstrzymywać przed skuszeniem się na taką elegancką, naturalną ozdobę. Warto więc podjąć eksperymenty i włączyć go do różnorodnych aranżacji. Przed montażem mchu na ścianie, należy pamiętać o dokładnym zagruntowaniu jej. Gruntowanie zwiększy wytrzymałość kleju którym zamontowany zostanie mech i zagwarantuje, że dekoracja będzie służyła latami. Przed wykonaniem gruntowania warto zaopatrzyć się w potrzebne narzędzia, np.: w pędzlewałkifolie malarskie oraz sam grunt, który można znaleźć w sklepie internetowym na stronie https://farby-jeleniagora.pl.

Join The Discussion