Aktualności

Poznaj zastosowanie klejów kontaktowych

Kleje kontaktowe szturmem zdobyły serca specjalistów różnorodnych branż. Coraz częściej znajdziemy je też na półkach w prywatnych mieszkaniach, garażach i warsztatach, bo cechy produktu doceniają również osoby indywidualne. Łatwa aplikacja i brak nieprzyjemnego zapachu to jedne z ważnych cech takich produktów. Najważniejsza jest jednak ich funkcjonalność. Dziś sprawdzamy, w jakich sytuacjach z powodzeniem możemy zastosować kleje kontaktowe.

Kleje kontaktowe

Zastosowanie klejów kontaktowych

  • W zakładzie tapicerskim

Z klejem kontaktowym zadbamy o klejenie różnorodnych materiałów obiciowych, w tym wykładzin oraz elementów tapicerki. Warianty od sprawdzonych producentów bez przeszkód wykorzystamy również do klejenia filcu.

  • W zakładzie stolarskim

Kleje kontaktowe mogą być stosowane do klejenia laminatów HPL. Z ich pomocą sprawnie da się pogrubić płytę melaminowaną oraz zadbać o klejenie obrzeży. W tym miejscu warto wspomnieć o problematycznych laminatach z połyskiem. Czasem, klejąc takie materiały, trudno jest osiągnąć idealną gładkość. Klej kontaktowy w aerozolu Spray-Kon Gloss 20°/2, dzięki kropelkowej formie natrysku pozwoli na osiągnięcie nieskazitelnego efektu, a ewentualny nadmiar preparatu można w kilka sekund usunąć specjalnym czyścikiem Clean.

  • W innych placówkach usługowych i produkcyjnych

Kleje kontaktowe nadają się również do klejenia takich materiałów jak styropian (Spray-Kon S202), guma, czy blacha. Można je więc wykorzystać do napraw o różnorodnym poziomie zaawansowania, do prac wykończeniowych, przyklejania materiałów izolacyjnych, pianek itp.

  • W domu, domowym warsztacie itp.

Uniwersalny klej kontaktowy może być cennym wyposażeniem gospodarstwa domowego. Trudno przewidzieć, kiedy pojawi się potrzeba szybkiej naprawy, doklejenia elementu itp. Praca z klejami kontaktowymi w większości przypadków nie wymaga specjalistycznego przygotowania, toteż w takich sklepach jak np. 4Technik zakupy robią również osoby, wykorzystujące preparaty na użytek prywatny.

Co jeszcze wpływa na szerokie zastosowanie klejów kontaktowych?

Wcześniej wspomniana bezwonność oznacza komfort dla osoby zajmującej się klejeniem, ale ta cecha produktu wpływa też na to, gdzie możemy korzystać z preparatu. Z klejami kontaktowymi można pracować w specjalistycznych zakładach i warsztatach. Osoby realizujące zlecenia w takich miejscach są przygotowane do tego, że stosowanie danego preparatu może wymagać szczególnej ostrożności i styczności z nieprzyjemnym zapachem. Nowoczesne kleje kontaktowe, dzięki łatwej aplikacji i bezwonności, nadają się też do klejenia w przestrzeniach użytkowych.

 

Źródło: 4technik.pl

Join The Discussion