Aktualności

Jak działa instalacja cng do diesla?

Czy instalacja CNG rzeczywiście jest warta zainteresowania, którym się cieszy? Dziś analizujemy takie rozwiązanie pod kątem ceny, wydajności i bezpieczeństwa. Doradzamy także, na co zwrócić uwagę, by zyskać pewność, że usługa została powierzona odpowiedniej firmie. Jeśli zastanawiasz się nad takim krokiem jak montaż instalacji CNG, koniecznie sprawdź ten artykuł.

Instalacja CNG do silników spalinowych – jakich efektów możemy się spodziewać?

Do takiego kroku przeważnie skłaniają kierowców oszczędności, co jest całkowicie zrozumiałe. CNG wyróżnia się wysokim bilansem energetycznym. W praktyce więc auto przejedzie więcej kilometrów na tej samej ilości paliwa CNG, co przejechałoby na benzynie.

Dla wielu osób ważna jest także ekologia. Jest to czynnik, który ma znaczenie podczas wyboru takiego rozwiązania jak instalacja CNG do silników spalinowych. Wystarczy krótki research, by przekonać się, że fakty mówią tu same za siebie – CNG powoduje znacznie mniejszą emisję toksycznych substancji niż paliwo.

Wybory kierowców często umotywowane są także względami bezpieczeństwa. Instalacja CNG do silników spalinowych drastycznie zmniejsza ryzyko pojawienia się wybuchu. Nawet jeśli z jakiegoś powody doszłoby do wycieku, CNG, w przeciwieństwie do benzyny, ulegnie rozproszeniu. Tu warto zaznaczyć wyższość CNG także nad LPG – kierowcy korzystający z tego drugiego rozwiązania muszą pamiętać, że taka opcja czasem uniemożliwia wjazd do parkingów zlokalizowanych pod ziemią.

Do tego CNG pozytywnie wpływa na takie kwestie jak:

  • zasięg (rzadsze tankowanie);
  • trwałość silnika;
  • sprawność silnika.

Instalacja CNG do Diesla – gdzie można ją zastosować?

Można mnożyć rodzaje pojazdów, w których jest to możliwe. Instalacja CNG jest dostępna np. dla takich pojazdów jak samochody osobowe i dostawcze (kategoria M1 i N1), pojazdy ciężarowe do 12 ton (kategoria N2), pojazdy ciężarowe powyżej 12 ton (kategoria N3), autobusy powyżej 15 osób (kategoria M3) oraz do 15 osób (kategoria M2). Jeśli zależy nam na tym, by zaadaptować system w swoim aucie, zdecydujmy się nawiązać współpracę z doświadczonym wykonawcą.

Jak rozpoznać rzetelnego usługodawcę?

Taki wykonawca zawsze troszczy się o to, by każda instalacja była wykonana z użyciem podzespołów najlepszej jakości. Profesjonaliści nie uznają na tym polu kompromisów, bo zdają sobie sprawę z tego, że tylko wtedy instalacja będzie działała w optymalny sposób. Rzetelne przedsiębiorstwa kładą nacisk m.in. na bezpieczeństwo. Przejawia się to m.in. w użyciu zaawansowanych kontrolerów ruchu i precyzyjnej kalibracji rozwiązania.

Często profesjonalną firmę możemy rozpoznać już na samym początku. Warto poszukać takiego podmiotu, bo w indywidualny sposób zajmie się naszym przypadkiem, odpowie na wszystkie pytania w związku z usługą i zadba o to, żeby nasza instalacja CNG w samochodzie działała jak należy.

Join The Discussion