Aktualności

Na jaką pomoc możemy liczyć w kancelarii radcowskiej?

Zarysowanie różnic między zawodem radcy prawnego a zawodem adwokata może sprawić kłopot wielu osobom. Sprawy nie ułatwiają zmieniające się przepisy. Dziś przyglądamy się bliżej obowiązkom, jakie wykonują pracownicy kancelarii radcowskiej.

Podstawowe informacje o zawodzie radcy prawnego

Zawód radcy prawnego jest dość młody. To m.in. z tego powodu w społeczeństwie nie ma jeszcze szerokiej i powszechnej wiedzy na temat rodzaju wsparcia, jakie możemy otrzymać od takiego specjalisty. Przeważnie wiemy jedynie, że jest to po prostu prawnik. Kompetencje takich osób są dużo szersze, niż możemy się spodziewać. Warto zdawać sobie sprawę, że aktualnie radca prawny może reprezentować swoich klientów w sądzie. Skorzystanie z takiej pomocy jest możliwe, jeśli zależy nam na profesjonalnym wsparciu w sprawach:

  • karnych;
  • ubezpieczeniowych;
  • majątkowych;
  • rodzinnych.

Po takiej informacji może narodzić się pytanie, czym w takim wypadku radca prawny różni się od adwokata. Jeszcze do niedawna ta różnica była dość wyraźna, tzn. jedynie adwokat mógł być obrońcą w sprawach karnych oraz w sprawach o charakterze karnoskarbowym. Po zmianie przepisów ta różnica się zatarła, bo również w takich sytuacjach możemy udać się po wsparcie do specjalistów z kancelarii radcowskiej.

Kiedy jeszcze warto odwiedzić kancelarię radców prawnych?

Wizyta w takim miejscu to krok, na który warto zdecydować się, jeśli potrzebujemy porad prawnych. W rzetelnej firmie, takiej jak np. Kancelaria Mariusz Boruch, możemy spodziewać się fachowego podejścia do każdego problemu oraz bardzo przystępnego wyłożenia nawet skomplikowanych kwestii prawniczych. Z takich porad, jak i z innych usług mogą korzystać zarówno osoby prywatne, jak i firmy. To istotna informacja, bo wiele osób ma mylne przekonanie, że z radcami prawnymi współpracują tylko przedsiębiorstwa. W praktyce praca radcy często polega na doradztwie i świadczeniu innych usług osobom indywidualnym.

Do takiej kancelarii prawnej dobrze jest się udać również w sytuacji, gdy zależy nam na profesjonalnym sporządzeniu opinii prawnych lub na opracowaniu aktów prawnych. Radca pomaga też w konstruowaniu różnego rodzaju umów. Zawsze, gdy zależy nam na zweryfikowaniu, czy nasze interesy są odpowiednio chronione, warto będzie skorzystać ze wsparcia takiego eksperta. Dzięki szerokiej wiedzy prawniczej i administracyjnej jest w stanie uchronić nas przed nieopłacalnymi decyzjami.

Join The Discussion