Aktualności

Musli dla cieląt w pierwszych miesiącach życia.

Zależy ci na tym, żeby od samego początku zadbać o właściwie żywienie cieląt? To zdecydowanie dobry pomysł, bo w tym intensywnym okresie wzrostu u zwierzęcia zachodzi wiele zmian, które rzutują na to, w jakiej kondycji będzie przez kolejne lata. Hodowcy poszukują więc paszy, stworzonej z myślą o konkretnych potrzebach cielęcia, Jedną z dostępnych opcji jest musli dla cieląt.

Komponenty paszowe dla zwierząt i musli dla cieląt – jakie warianty oferują producenci?

Sprawdzone marki dobrze wiedzą, że nie mogą pozwolić sobie na wyroby z GMO. Hodowcy, którym zależy na zdrowym żywieniu swoich zwierząt, są niemal uczuleni na modyfikacje genetyczne, co jest całkowicie zrozumiałe. To jeden z powodów, dla których tak chętnie sięgają po muslinki dla cieląt (także hurt), oferowane np. przez sklep agrovet.com.pl.

Takie pożywienie powstaje w procesie mikronizacji, Służy ona zwiększeniu przyswajalności paszy. Oprócz tego musli dla cieląt hurt poprawiają:

  • smak pożywienia;
  • strawność pożywienia.

Musli dla cieląt hurt – co jeszcze je wyróżnia?

Producenci zatroszczyli się, żeby w wyrobach tego typu nie brakowało też cennych dodatków. Muslinki dla cieląt zawierają więc koncentraty białkowo-witaminowe, które powstały na bazie lucerny i melasy. Podczas zakupów zawsze starajmy się zwracać uwagę na dodatki dietetyczne.

Dobrej jakości musli dla cieląt hurt jest bogate w witaminę D, A i żelazo. Z kolei wśród składników analitycznych znajdziemy białko surowe, popiół surowy, włókno surowe, fosfor, magnez i sód. Dobrze nawiązać współpracę z rzetelnym sklepem, bo takie firmy otwarcie informują o cechach produktu oraz o zawartości poszczególnych składników.

Nowoczesne musli dla cieląt to odpowiedź na zapotrzebowanie wymagających hodowców, którzy chcą treściwie i zdrowo karmić swoje zwierzęta. Zdecydowanie warto włączyć je do ich diety, bo w ten sposób zadbamy o zdrowotność cielaków oraz polepszymy przyrost masy ich ciała.

Join The Discussion