Aktualności

Monitoring – dobry sposób na bezpieczną posesję

Badania dowodzą, że w miejscach, w których zainstalowano monitoring, znacznie udało się zmniejszyć ryzyko włamań. Widać to szczególnie gdy zbada się pod tym kątem osiedla lub całe dzielnice. Ale z monitoringu korzystają nie tylko rozległe kompleksy budynków. Na takie zabezpieczenie posesji decydują się też przedsiębiorstwa, czy osoby prywatne.

Telewizja przemysłowa – jak to działa?

Jednym ze skutecznych sposobów na zabezpieczenie posesji jest telewizja przemysłowa, zwana również telewizją dozorową. Za telewizję przemysłową uznaje się system monitoringu wizyjnego, który wspiera nadzór nad konkretnymi przestrzeniami. Na straży bezpieczeństwa może stać jedna, pojedyncza kamera, jak też setki jednocześnie pracujących kamer. Takie urządzenia rejestrują obraz, który następnie trafia do systemu odbiorczego i pojawia się na monitorze, do którego wgląd ma osoba, zajmująca się weryfikowaniem bezpieczeństwa w danym obszarze. Oprócz roli prewencyjnej (zapobieganiu niebezpiecznym zajściom) telewizja dozorowa zapewnia użytkownikom przestrzeni komfort również z tego względu, że gdy już dojdzie do sytuacji zagrożenia, odpowiednie służby zostaną o tym szybciej powiadomione.

Monitoring

CCTV – co musimy wiedzieć przed zainstalowaniem monitoringu wizyjnego?

Aby mieć pewność, że instalacja dobrze wywiąże się ze swojej funkcji, należy:

  • postawić na solidne urządzenia telewizji przemysłowej CCTV

Dobrze będzie zatroszczyć się m.in. o to, żeby każdy z elementów był wykonany z materiałów wysokiej jakości

  • zainwestować w kompleksowe instalacje

Telewizja przemysłowa to nie tylko kamery. To również takie elementy, jak wtyki, kable, obiektywy oraz szereg różnorodnych akcesoriów do monitoringu wizyjnego.

  • odpowiednio wyznaczyć strefy, które obejmować będzie telewizja przemysłowa

Należy tak rozmieścić kamery, żeby ograniczyć zjawisko martwych punktów, czyli miejsc ukrytych przed okiem kamer. O prawidłowe wyznaczenie takich stref dba m.in. firma Habs. Na podstawie precyzyjnie zebranych danych przeprowadza ona kolejne etapy realizacji, doradzając i dobierając dobrze dopasowany do potrzeb klienta system rejestracji i transmisji obrazu.

  • powierzyć wybór poszczególnych elementów instalacji doświadczonym specjalistom

Zwróćmy uwagę przede wszystkim na doświadczenie podmiotu, z którym zamierzamy w tym zakresie współpracować.

Telewizja przemysłowa w dużej mierze zmieniła podejście do bezpieczeństwa w przestrzeniach publicznych. Jej potencjał jest jednak znacznie szerszy, co widać w rosnącym zainteresowaniu takimi rozwiązaniami u osób prywatnych, przedsiębiorstw, zarządców magazynów itp.

 

Źródło: habs.eu

Join The Discussion