Aktualności

Kinkiety jako oświetlenie do różnych pomieszczeń

Wybór oświetlenia do domu to moment, w którym musimy precyzyjnie przeanalizować swoje potrzeby oraz to, jak planujemy korzystać z przestrzeni. Aby zwiększyć funkcjonalność mieszkania, wiele osób decyduje się na kilka źródeł światła w jednym pomieszczeniu.

Sposób na doświetlenie przestrzeni

Kinkiety nierzadko używane są jako drugie lub kolejne źródło światła. W zależności od tego jaką wielkość produktu wybierzemy oraz jaką moc będzie miało światło, możemy dowolnie sterować oświetleniem i dbać o dobrą widoczność w newralgicznych częściach mieszkania. Na rynku często spotkamy się z ozdobnymi, dekoracyjnymi kinkietami. Taki wariant oświetlenia może skutecznie podkreślić inne elementy wystroju pomieszczenia. Atrakcyjny kinkiet do salonu czy kinkiet do sypialni nadaje elegancji i sprawia, że miejsce prezentuje się bardziej stylowo. Dodatkowo produkty tego typu są bardzo funkcjonalne w obszarach, gdzie główne oświetlenie nie wystarcza. Dzięki kinkietom do kuchni i czy nowoczesnym lub klasycznym kinkietom łazienkowym przestrzeń robocza jest doskonale oświetlona.

Kinkiety pokojowe nowoczesne i klasyczne – czy mogą być głównym oświetleniem?

W wielu sytuacjach domownicy decydują skorzystać tylko ze światła kinkietowego. Najbardziej skrajną formę tej praktyki można dostrzec w korytarzach i hallach – w takich przestrzeniach często montuje się po prostu same kinkiety. Ale czy samodzielnie sprawdzają się one również w innych pomieszczeniach? Tak, jak najbardziej!

Warto zrezygnować z oświetlenia głównego na rzecz kinkietu, gdy:

  • chcemy stworzyć w pomieszczeniu bardziej przytulną, intymną atmosferę
  • planujemy oglądać film, a główne oświetlenie będzie nas rozpraszać
  • chcemy odpocząć i się zdrzemnąć.

Dobierając oświetlenie w postaci kinkietu, zwróćmy uwagę nie tylko na wygląd, ale również na to, czy produkt nie będzie sprawiał problemu w użytkowaniu. W dobrze zaopatrzonych sklepach z oświetleniem, takich jak np. KupLampy.pl, znajdziemy warianty z materiałów, które przez długi czas prezentują się atrakcyjnie i nie ulegają szybkiemu zniszczeniu.

 

Join The Discussion