Aktualności

Kątowniki tekturowe do zabezpieczania towaru w trakcie transportu

Firmy transportowe są odpowiedzialne za przewożenie różnego rodzaju towarów oraz produktów. Kluczem do sukcesu jest ich prawidłowe zabezpieczenie na czas transportu. Wykorzystuje się do tego m.in. kątowniki tekturowe. To rozwiązanie, które umożliwi ochronę ładunków przewożonych na paletach.

Kątowniki tekturowe – podstawowe właściwości i zalety

Kątownik tekturowy jest tworzony przede wszystkim z tektury w wersji litej. To doskonała ochrona dla transportowanych towarów, które będą zabezpieczone przed wszelkimi uszkodzeniami oraz uszczerbkami. Ochronie zostaną poddane m.in. brzegi oraz rogi przewożonych i magazynowanych produktów.

Jak widać kątowniki tekturowe są bardzo uniwersalne, ponieważ można z nich korzystać nie tylko podczas transportu, ale też na przestrzeni magazynowej. Kątowniki do palet zyskują spore uznanie ze względu na swoją wytrzymałość, trwałość i skuteczne zapobieganie zniszczeniom. Dzięki temu zamówiony towar dotrze bez większych problemów do adresata.

Kątowniki tekturowe – czemu warto je wybierać? Przydatne informacje

Kątowniki papierowe mają jeszcze jedną istotną zaletę. Mogą zostać poddane procesowi recyklingu. Dodatkowo występują w kilku różnych wersjach kolorystycznych, w tym m.in.:

  • brązowej
  • białej
  • szarej
  • beżowej

Bardzo ciekawą informacją dla potencjalnych inwestorów jest to, że kątownik tekturowy z taśmą może być wykorzystywany również w chłodniach, a to z uwagi na podwyższoną odporność na wilgoć i niskie temperatury.

Aktualnie można wyróżnić cztery podstawowe rodzaje kątowników papierowych, a mianowicie kątownik tekturowy nacinany (łatwiejsze użytkowanie), gięty (o dużej elastyczności), równoramienny (profil typu V) i kątownik tekturowy nierównoramienny (profil typu L). To przyjazne dla środowiska rozwiązania, które można zauważyć w wielu firmach transportowych, przeprowadzkowych oraz w halach magazynowych. Wystarczy je prawidłowo dobrać i przystąpić do zaplanowanych prac związanych z przewożeniem ładunków na paletach. Kluczowe znaczenie ma w tym wszystkim wsparcie fachowców.

Join The Discussion