Aktualności

Dlaczego warto zainteresować się bezzbożową karmą dla szczeniąt i psów dorosłych

Sucha karma bez zbóż dla psa podbija rynek zoologiczny. Zdecydowanie nie możemy mówić tutaj jednak tylko o modzie. Eksperci przyznają, że to zdrowsza i bezpieczniejsza alternatywa karm zbożowych. Dziś sprawdzamy, co w praktyce oznacza ograniczenie zbóż w diecie czworonoga.

Bezzbożowe karmy dla psów – dlaczego powinniśmy się nimi zainteresować?

Bezzbożowa karma dla psa różni się od tego, co przeważnie znajdziemy na półkach sklepowych. W tym drugim typie produktów zboże jest najważniejszym składnikiem. Nie bez powodu coraz więcej opiekunów rezygnuje z podawania karm zbożowych swoim zwierzakom. To nie tylko kwestia mody. Ograniczenie zbóż w diecie psa ma uzasadnienie zdrowotne.

Bezzbożowe karmy dla psów dorosłych i dla szczeniąt – wpływ na zdrowie czworonoga

U psów coraz częściej stwierdza się alergie pokarmowe. To właśnie z tego powodu sucha karma dla psa bez dodatku zbóż zaczęła wzbudzać spore zainteresowanie. Z czasem właściciele czworonogów przekonali się, że taki produkt warto podawać nie tylko tym zwierzakom, u których zdiagnozowano problemy z trawieniem zbóż, ale też i całej reszcie.

Sucha karma dla psa bez zbóż a kwestia profilaktyki

Sięgając po karmy bez dodatku zbóż dla psa, dbamy o to, żeby układ trawienny naszego zwierzaka nie był w przyszłości narażony na problemy. Należy jednak zaznaczyć, że taka dieta ma nie tylko uzasadnienie profilaktyczne. Bezzbożowa karma dla psów dorosłych i bezzbożowa karma dla szczeniąt to rozwiązanie podparte preferencjami żywieniowymi czworonogów. Takie produkty:

  • mają jasny skład (zamiast zbóż znajdziemy tutaj składniki mięsne i roślinne)
  • są smaczne (dodatkowo możemy wybierać z wielu wersji smakowych, co pozwoli nam rozpieścić podniebienie psiaka)
  • są lekkostrawne
  • można dopasować do indywidualnych potrzeb zwierzaka
  • nie zawierają składników antyżywieniowych (mowa o związkach fitynowych, które utrudniają prawidłowe przyswajanie składników odżywczych).

Karma dla psa bez zawartości zbóż – kiedy powinniśmy po nią sięgnąć?

Takie karmy są przeznaczone nie tylko dla czworonogów, u których stwierdzono alergię na zboża. Każdy pies powinien mieć zbilansowaną dietę, a zboża absolutnie nie mogą być w niej głównym składnikiem. Sucha karma bez dodatku zbóż dla psa jest więc produktem, po który powinna sięgnąć każda odpowiedzialna osoba, priorytetowo traktująca zdrowie i samopoczucie swojego podopiecznego. Sucha karma bez dodatku zbóż dla psa jest odpowiednia dla zwierzaków w każdym wieku – warianty dla szczeniąt i psów dorosłych proponuje m.in. sklep internetowy z karmami dla psów Crazy Boy.

Źródło: https://crazyboy.pl/

Join The Discussion