Aktualności

Dlaczego pompa ciepła jest ekologiczna?

Wybór ekologicznych rozwiązań już dawno przestał być ekstrawagancją. W dzisiejszych warunkach stał się koniecznością. Na szczęście dostrzega to coraz więcej osób. W efekcie popularność takich urządzeń jak pompy ciepła powietrze-powietrze czy pompa ciepła powietrza-woda nieprzerwanie rośnie.

Pompa ciepła – sposób działania

Tego typu technologia grzewcza wyróżnia się dużą energooszczędnością. Zamiast tradycyjnych paliw, wykorzystuje odnawialne zasoby, dzięki czemu działanie pompy nie szkodzi środowisku. Możemy wyróżnić różne rodzaje pomp ciepła. Tacy eksperci jak np. firma Sankor z Białegostoku, oferują pompy pobierające energię;

  • z wody;
  • z gruntu (gruntowa pompa ciepła);
  • z powietrza.

Pompa ciepła

Pompa ciepła – zalety, o których musisz wiedzieć

Jednym z ważnych czynników, branych pod uwagę podczas wyboru systemu grzewczego w domu lub w innym obiekcie jest wygoda. Osoby, decydujące się na pompę ciepła nie muszą martwić się tym, że konieczne będzie zasilanie urządzenia w paliwo, albo że trzeba będzie wybudować specjalny układ wentylacji. Oprócz tego pompy ciepła są bardzo ciche w działaniu i bezawaryjne.

Pompa ciepła – ceny

Nie da się ukryć, że dla większości osób sama ekologia rozwiązania nie będzie wystarczającym bodźcem do zainstalowania pompy. Osoby, poszukujące oszczędności, mogą jednak odetchnąć – pompy cieplne znacznie obniżają rachunki za ogrzewanie. Musimy się liczyć jednak z tym, że sama inwestycja może być dość kosztowna. Aby wydać na nią możliwie jak najmniej pieniędzy, warto pomyśleć o pompie już na etapie budowy domu. Pamiętajmy jednak, że nawet jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie później, wydatek zwróci się z nawiązką dzięki taniej energii, którą będziemy mogli cieszyć się przez wiele lat.

Nowoczesne pompy ciepła a ekologia

Pompy są przyjazne środowisku, w żaden sposób nie zagrażają człowiekowi i stanowią doskonały dowód na to, że korzystanie z odnawialnej energii może być tanie, wygodne i korzystnie wpływać na globalny system.

 

Źródło: sankor.pl

Join The Discussion