Zdrowie

Rodzaje licówek zębowych

Nieinwazyjna metoda na pozbycie się przebarwień, ubytków w szkliwie, nieestetycznego kształtu uzębienia czy przerwy między zębami? Licówki w prosty sposób rozwiązują te problemy. Z tego artykułu dowiesz się, na czym dokładnie polega takie rozwiązanie i z jakich wariantów możesz wybierać.

Licówka na zęby – czego możesz się spodziewać, odwiedzając gabinet w Warszawie?

Na samym początku przeprowadza się diagnostykę. Ekspert oceni, czy założenie licówek jest możliwe. Przeciwwskazaniem są infekcje i rozwijająca się próchnica – najpierw trzeba wyleczyć takie zmiany.

Samo zakładanie licówki nie jest skomplikowanym procesem. Stomatolog zeszlifowuje wierzchnią warstwę szkliwa. Następnie z pomocą specjalnego cementu licówka zostanie przytwierdzona do zęba. Efektu dopełnia działanie specjalnej lampy, która utwardza cement.

Licówki w Warszawie – jakie rodzaje zaproponuje nam stomatolog?

Gabinety stomatologiczne oferują swoim pacjentom i pacjentkom kilka wariantów licówek.

  1. licówka kompozytowaKompozyt składa się z kilku materiałów, co wpływa na to, że takie rozwiązanie doskonale trzyma się zęba. Licówki kompozytowe warto docenić z uwagi na świetną odporność na uszkodzenia mechaniczne.
  2. licówka porcelanowaTo zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj licówek. Mają liczne zalety, m.in. nie przebarwiają się. Oprócz tego przeciwdziałają osadzaniu się kamienia nazębnego. Licówki porcelanowe wykonuje się z masy porcelanowej, połączonej z różnorodnymi dodatkami
  3. licówka pełnoceramicznaTakie rozwiązanie składa się z warstwy szkliwa oraz z zębiny porcelanowej. Licówki pełnoceramiczne dają niezwykle naturalny efekt i do złudzenia przypominają prawdziwy ząb.

Jakie licówki zębowe wybrać?

Rzetelny specjalista pomoże nam wybrać właściwe rozwiązanie, tak aby licówki na zębach prezentowały się nieskazitelnie, a ich koszt mieścił się w naszych możliwościach budżetowych. Na fachowe doradztwo w tym zakresie możemy liczyć m.in. w warszawskim gabinecie Varsovia Dental.

Join The Discussion