Rozrywka

Historia dziecięcych masek karnawałowych

Szukasz prostego sposobu na stworzenie spektakularnego przebrania imprezowego dla swojej pociechy? Maski karnawałowe dla dzieci będą znakomitą opcją. Skąd się wywodzą oraz jak znaleźć najciekawsze modele? Przyglądamy się tym kwestiom w dzisiejszym artykule.

Maski w Europie

Gdy mowa o maskach, przeważnie kojarzą się nam maski karnawałowe. Te przepiękne zdobne dodatki do dziś królują na imprezach przebierańców. Ich siła polega także na tym, że doskonale pasują także do eleganckich, wysmakowanych outfitów. Maski weneckie używane były z prozaicznych powodów – miasteczko było niewielkie, toteż każdy dobrze się znał. Aby zachować anonimowość i tym samym pozwolić sobie na bardziej szaloną zabawę bez konsekwencji, zdecydowano się na maski. Co ciekawe z takiego rozwiązania korzystano nie tylko podczas karnawału. Po maski sięgano także w trakcie wizyt do kasyna, bo takie wypady były w tamtym czasie zabronione.

Maski dziecięce

Dzisiejsze maski nie mają zbyt wiele wspólnego z funkcją masek wykorzystywanych w Wenecji. Nie chodzi bowiem o to, aby ukryć własną tożsamość lub wtopić się w tłum. Cel jest inny – maska stanowi narzędzie pozwalające na szybkie przebranie się i zmianę wizerunku. Co na tym polu proponują nam maski dziecięce? Do znanych motywów można zaliczyć:

  1. maski potworów
    Straszne stwory często uwielbiane są przez dzieci. Jeśli nasz malec nie boi się takich przebrań, możemy iść w tym kierunku.
  2. zwierzątka
    Młodsze dzieci docenią przebrania za zwierzaki – misie, króliki, żabki… opcji jest naprawdę wiele!
  3. znane postaci z popkultury
    Maski karnawałowe dla dzieci mogą dawać najmłodszym możliwość przebrania się za ulubionych bohaterów kreskówek i filmów. To zdecydowanie najszybszy i najbardziej sprawdzony sposób, by upodobnić się do fikcyjnej postaci.

Gdzie kupić maski karnawałowe dla dzieci?

Warto wybierać miejsca, oferujące duży wybór produktów. W ten sposób szybko zapoznamy się z najmodniejszymi, najciekawszymi wariantami. Istotnym czynnikiem będzie także cena. Dzieci rzadko lubią przebierać się dwa razy za tę samą postać, toteż dobrym pomysłem będzie postawienie na sklep z przystępnymi cenami.

Pamiętajmy o tym, by zaangażować malca w proces zakupowy. Strój powinien sprawiać radość nie nam, a jemu. Czasem to, co wybralibyśmy dla swojego dziecka w żaden sposób nie odpowiada jego preferencjom. Dobrze będzie więc postawić na dialog i wsłuchać się w potrzeby malca. W końcu to impreza dla niego!

Join The Discussion