Aktualności

Samochodowe żarówki LED – co należy o nich wiedzieć?

Postęp technologiczny w dziedzinie motoryzacji rozwija się w zatrważającym tempie. Mowa tutaj m.in o oświetleniu samochodowym, które jeszcze do niedawna było dostępne tylko w postaci żarówek halogenowych i tak zwanych „ksenonów”. Dzisiaj dbając nie tylko o system ekologiczny, ale także o mniejsze zużycie energii koncerny samochodowe produkują żarówki typu LED, które charakteryzują się dłuższą żywotnością. Co powinniśmy wiedzieć na temat ledowego oświetlenia w samochodach?

Żarówki LED- zwykły trend czy oszczędne rozwiązanie?

Tak jak wspomnieliśmy żarówki samochodowe led są świetną alternatywą dla świateł halogenowych i ksenonów. Wielu kierowców decyduje się na montaż żarówek ledowych nie tylko ze względów stylistycznych, ale na sporą wydajność przy znacznie mniejszym obciążeniu dla alternatora. Użytkowanie tego typu oświetlenia jest 25 razy dłuższe w porównaniu do żarówek tradycyjnych.

Za główny czynnik stosowania żarówek ledowych w samochodach uznaje się mniejszy pobór prądu, który przyczynia się do ilości zużywanego paliwa. Tak czy inaczej, oświetlenie typu LED to nie tylko lepsza widoczność na drogach, ale przede wszystkim świetne rozwiązanie, jeżeli chodzi o mniejszy współczynnik emisji CO2.

Rodzaje dostępnych samochodowych żarówek led

Spośród dostępnych produktów na rynku warto zdecydować się na zakup oświetlenia ledowego na stronie internetowej https://basic.com.pl/. Sklep oferuje m.in w różnych wariantach cenowych, które wyróżniają się:

  • najwyższą jakością źródła światła LED,
  • długą wydajnością nawet do 3 tysięcy godzin pracy,
  • dużo łatwiejszą widocznością na drogach,
  • instalacją „plug-and-play”, ułatwiającą montaż.

Jeżeli chodzi o nowoczesne oświetlenie w samochodach to żarówka h1 led philips sprawdzi się idealnie. Jej zalety to przede wszystkim:

  • duża wydajność przy niewielkich rozmiarach,
  • kompatybilny produkt pasujący do większości modeli pojazdów,
  • dłuższy czas użytkowania nawet do 5000 tysięcy godzin,
  • trwałość potwierdzona specjalnym certyfikatem ochrony.

Kupując żarówki led do samochodów osobowych, mamy pewność, że produkt będzie spełniał oczekiwania wszystkich klientów. Jeżeli zależy nam na jaśniejszym i stylowym oświetleniu, zdecydujmy się na żarówki led philips x-treme ultinon, które zapewnią maksimum komfortu. Podobnie jest w przypadku pojazdów o większej masie, gdzie żarówki led do samochodów ciężarowych powinny spełniać o wiele większe wymogi, ze względu na dłuższą drogę hamowania i trudniejsze warunki eksploatacji.

Join The Discussion