Na alergie cierpi coraz więcej dzieci i dorosłych. W odpowiedzi na ich potrzeby, producenci proponują wyroby antyalergiczne. Dziś przyglądamy się im bliżej.
Czym charakteryzują się kołdry i poduszki antyalergiczne?
Jeśli przyjrzymy się pościeli antyalergicznej i porównamy ją ze zwykłą pościelą puchową lub syntetyczną, nie zauważymy żadnej różnicy. Oba warianty prezentują się identycznie. Mimo to „zachowują się” nieco inaczej. Przede wszystkim syntetyczne i puchowe kołdry oraz poduszki antyalergiczne zapewniają dużo lepszą cyrkulację powietrza. Oznacza to, że powietrze przepływa, zamiast gromadzić się i sprzyjać powstawaniu wilgoci. To właśnie owa wilgoć sprawia, że w wypełnieniu mamy do czynienia ze wzmożonym rozwojem drobnoustrojów i roztoczy.
Kołdra dziecięca antyalergiczna i poduszki dla dzieci, jak też i wariant dla dorosłych, powinien być poddawany odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym. Dzięki temu można zmniejszyć ryzyko namnażania się alergenów, takich jak roztocze. W tym kontekście istotne jest to, że pościel antyalergiczną, np. taką oferowaną przez firmę Lech Pol, często można prać w nieco wyższej temperaturze, niż tradycyjne warianty.
Kołdry antyalergiczne bambusowe i puchowe
Ciekawym wariantem pościeli antyalergicznej jest kołdra antyalergiczna bambusowa. W procesie produkcji jej włókna nasącza się miąższem bambusa. W efekcie takie wyroby:
1. doskonale absorbują wilgoć;
2. są delikatne w dotyku i przyjazne dla skóry, również tej szczególnie wrażliwej;
3. przez długi czas utrzymują sprężystość i elastyczność;
4. zmniejszają ryzyko powstawania bakterii.
W ofertach sklepów często spotkamy się także z wariantami kołdry antyalergicznej puchowej. Warto pamiętać, że nie sprawdzi się ona w sypialni każdego alergika. Wielu z nich naturalne wypełnienie może uczulać. Zanim więc zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, warto sprawdzić, na jaki alergen musimy uważać, a w razie wątpliwości, skonsultować się z lekarzem.
Źródło: https://lech-pol.eu/