Nawet najtwardsze, najbardziej odporne na zarysowania podłogi mogą ulec uszkodzeniu. Rysy mogą pojawić się na drewnie podczas wykonywania codziennych czynności i ciężko jest tego w 100% uniknąć. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby renowacji podłóg, dzięki którym będą one wyglądać niemal jak nowe. Świetną, często polecaną przez fachowców z tej branży metodą, jest cyklinowanie parkietu. Pomaga ono odsłonić piękno drewna pod porysowaną warstwą starego lakieru. Na czym dokładnie polega cyklinowanie parkietów i ile zapłacimy za tę usługę? O tym poniżej.
Cyklinowanie parkietów i jego zalety
Decydując się na odświeżenie i poprawę wyglądu swojego parkietu, każdemu zależy na tym, by uzyskać jak najlepszy rezultat. Dlaczego warto zdecydować się na cyklinowanie w Warszawie? Oto kilka zalet tej metody:
- satysfakcjonujący efekt;
- cyklinowanie można przeprowadzić na różnych rodzajach podłóg drewnianych, także na panelach;
- szybki czas wykonania usługi;
- cyklinowanie parkietu przeprowadza się w sposób bezpyłowy;
- to stosunkowo tani sposób na renowację podłóg.
Ile kosztuje cyklinowanie parkietu?
Jeśli chodzi o profesjonalne cyklinowanie parkietów koszt takiej usługi zależy od wielkości cyklinowanej powierzchni i stanu drewna. Im większa podłoga i im gorszy jej stan, tym cena rośnie. Nie bez znaczenia jest również rodzaj podłogi. Nieco inną stawkę płaci się za renowację wartościowych podłóg drewnianych, a inną za poprawę wyglądu słabej jakości paneli. Wybierając oferowane przez wiele firm ekspresowe cyklinowanie parkietu cena może również ulec podwyższeniu.
Cyklinowanie parkietów – etapy prac
Firmy, które zajmują się renowacją podłóg, zwykle dzielą swoją pracę na kilka etapów. A są to:
- przygotowanie do prac zarówno urządzeń, jak i pomieszczenia;
- zeszlifowanie warstwy starego lakieru i wierzchniej warstwy podłogi;
- szpachlowanie mające na celu pozbycie się głębokich rys na powierzchni podłogi;
- polerowanie oraz ewentualne lakierowanie/olejowanie powierzchni, która została poddana renowacji.