Aktualności

Garderoba do przedpokoju – jak ją wybrać?

Dobrze zaprojektowany, estetyczny i funkcjonalny przedpokój to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. W stworzeniu takiego miejsca świetnie może pomóc garderoba do przedpokoju. Jak ją wybrać i na co zwracać przy tym uwagę?

Jakie garderoby do przedpokoju możemy wybrać?

Przy wyborze garderoby najważniejsze jest to, by dostosować ją do naszych potrzeb. Na szczęście producenci mebli dają nam naprawdę mnóstwo możliwości ku temu, gdyż tworzą oni niezwykle zróżnicowane garderoby, z których pomocą można sprawić, że przedpokój stanie się miejscem uporządkowanym, gdzie poczujemy komfort już po wejściu do naszego domu.

Spotkamy na przykład sporej wielkości garderoby, które są przeznaczone do zabudowania wnęk lub skosów. Tego typu miejsca spotkamy jednak głównie w większych przedpokojach. Tam z pomocą szafy pełniącej funkcję garderoby można nie tylko przechowywać swoją odzież wierzchnią, a nawet obuwie, ale też inne przedmioty, które mogą nam być potrzebne, lecz nie nadają się do przebywania w widocznym miejscu przez cały czas. Mowa tu na przykład o odkurzaczu, czy też o mopie.

Innym wyborem mogą być garderoby do przedpokoju z siedziskiem. Są to znacznie mniej zabudowane meble, które umieszczamy przy ścianie. W nich nasza odzież nie będzie zamknięta za pomocą drzwi, lecz i tak może być to dobry wybór na przykład, gdy dysponujemy niewielkim przedpokojem. Ogromna zaleta, którą posiadają takie garderoby do przedpokoju to ich siedzisko. Dzięki niemu po powrocie do domu, czy też przed wyjściem można usiąść i w wygodny sposób włożyć swoje buty.

Na co zwracać uwagę przy wyborze garderoby do przedpokoju?

Jedna z kwestii, na którą musimy zwrócić uwagę to wygląd. Nie wszystkie garderoby nowoczesne będą pasować dobrze do przedpokoju, który został wykończony w nieco starszym stylu i aby dobrze działać z nowoczesnymi meblami, wymagałby remontu opierającego się na wymianie posadzki, czy też przemalowaniu ścian.

Kolejna dość ważna rzecz to funkcje garderoby, którą wybierzemy. W tej kwestii mamy naprawdę sporą dowolność, gdyż producenci mebli wręcz prześcigają się w dodawaniu funkcji do swoich garderób po to, by były one jak najbardziej funkcjonalne oraz atrakcyjne dla swoich klientów.

Dostępne są na przykład garderoby z siedziskiem, ale też i z lustrem, dzięki którym przed wyjściem z domu będziemy mogli szybko przejrzeć się w nim i sprawdzić, czy wszystkie elementy odzieży oraz obuwie do siebie pasują. Takie lustro uratowało już niejedną osobę przed wyjściem na ważne spotkanie z niepoprawnie zawiązanym krawatem, czy też źle dopasowaną odzieżą. Inny rodzaj to garderoby, które posiadają w sobie zintegrowane szafki na obuwie. Są one naprawdę świetnym wyborem, gdyż pozwalają na zaoszczędzenie miejsca w przedpokoju i schowanie w niej butów. Mało kto lubi przecież obuwie, które luzem lata po całym pomieszczeniu.

Niezależnie od tego, co oczekujemy od garderoby, jest jeszcze jedna ważna rzecz, na którą po prostu trzeba zwrócić uwagę. Musi ona być dobrze wykonana przy użyciu trwałych materiałów, dzięki czemu w naszym domu przetrwa naprawdę długo i stworzy funkcjonalny przedpokój. Takie produkty można znaleźć u sprawdzonych producentów, takich jak np. Topeshop.

Join The Discussion