Aktualności

Za co odpowiada agencja celna?

Przerażają Cię formalności celne? Dowiedz się, jakie kompetencje ma agencja celna i z jakimi korzyściami wiąże się współpraca z taką firmą.

Agencja celna a urząd celny – na czym właściwie polega różnica?

Warto uświadomić sobie, że w tym przypadku mowa jest o dwóch całkiem odrębnych instytucjach, mających nieco inne kompetencje. Agencja celna pełni funkcję swoistego pośrednika między firmą a Urzędem Celnym. Taki usługodawca pomoże nam zrealizować różnorodne formalności, które są niezbędne podczas odprawy celnej. Z pomocy takiego podmiotu możemy także zaplanować takie kwestie jak:

  • magazynowanie;
  • logistyka;
  • spedycja;
  • transport międzynarodowy.

W praktyce wszystko zależy od tego, czy dana firma działa rzeczywiście kompleksowo.

Odprawa celna Brexit – co zyskujesz, powierzając sprawy profesjonalnej agencji celnej?

Samodzielna kontrola nad sprawami biurokratycznymi i dokumentacją to wyczerpujące zajęcie i łatwo tu o pomyłki, szczególnie jeśli nie dysponujemy profesjonalnym doświadczeniem. Zmiany w przepisach nie ułatwiają sprawy. Jednym z ogromnych wyzwań był Brexit – podmioty, których dotyczyła odprawa celna musiały zająć się formalnościami związanymi z nowymi zgodami czy zgłoszeniami celnymi. Wybór zaawansowanej pomocy znacznie przyspiesza cały proces.

Zwiększona pewność i poczucie bezpieczeństwa

Wybór rzetelnego usługodawcy oznacza, że możemy czuć się w stu procentach pewnie, bo doświadczeni specjaliści zajmą się wszystkimi czynnościami potrzebnymi do tego, by przeprowadzona została odprawa celna oraz formalności związane z takim procesem jak mienie przesiedlenia.

Przed podjęciem współpracy z agencją celną warto sprawdzić, jaką pomoc dokładnie oferuje taka firma. Jednym z kompleksowo działających przedsiębiorstw jest agencja Sadmax. Zajmuje się odprawami celnymi w transporcie morskim, lotniczym, drogowym, kolejowym, odprawą celną towarów akcyzowych, przesyłek pocztowych i wieloma innymi działaniami, takimi jak legalizacja świadectw pochodzenia czy złożenie i przygotowanie deklaracji statystycznej intrastat.

Join The Discussion