Aktualności

Różne rodzaje instalacji w domu często wymagają interwencji fachowca.

Wiele osób lubi majsterkować w domu i samodzielnie realizować różne, drobne naprawy. W wielu sytuacjach nie warto jednak na własną rękę próbować przeprowadzać takich działań. Gdy kwestia dotyczy bezpieczeństwa domowników, zadania warto zlecać wykwalifikowanym specjalistom.

Instalacje sanitarne, gazowe i grzewcze – kiedy skorzystać ze wsparcia fachowca?

  • montaż i instalacja

Ten krok często nie może odbyć się bez udziału profesjonalisty. Zatroszczenie się o to, żeby w domu lub w mieszkaniu panowały bezpieczne warunki, a domownicy bez problemu mogli korzystać z urządzeń gazowych, grzewczych i sanitarnych, to krok, którego nie wolno pominąć.

  • przeglądy

Jeśli jesteśmy właścicielami domu jednorodzinnego, prawo nakłada na nas określone obowiązki związane z przeglądami. Z każdej takiej kontroli sporządza się profesjonalny protokół. Dokument zawiera informacje o aktualnym stanie instalacji, ewentualne działania naprawcze, które podjął specjalista lub zalecenia, jakie prace należy wykonać.

  • konserwacja

Każda instalacja ulega zużyciu. Eksploatacja sprawia, że z czasem wytrzymałość poszczególnych elementów się zmniejsza. Działania konserwacyjne mają na celu zmniejszenie ryzyka takich problemów. Warto wykonywać je regularnie, bo taka usługa kosztuje dużo mniej niż konieczność naprawy.

Komu zlecić działania związane z instalacją CO i innymi instalacjami domowymi?

Zanim zaufamy konkretnemu wykonawcy, upewnijmy się, czy posiada wymagane uprawnienia. Pewny usługodawca otwarcie informuje o tym fakcie na swojej stronie internetowej lub bez problemu udziela takich danych na życzenie klienta. Jednym z rodzaju takich uprawnień są uprawnienia SEP, przyznawane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Potwierdzają, że specjalista jest dobrze przygotowany do dozoru instalacji i urządzeń elektrycznych. Kompetencjami tego typu mogą pochwalić się m.in. eksperci z warszawskiej firmy AG Instalacje.

Join The Discussion