Aktualności

Jakie schody wybrać do domu?

Czy schody kamienne sprawdzą się w twoim domu? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, koniecznie sprawdź ten artykuł i zweryfikuj funkcjonalność kamienia w swoim mieszkaniu.

Co powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając schody?

Schody zewnętrzne i wewnętrzne będą poddawane wielu niekorzystnym czynnikom. Dotyczy to szczególnie schodów, znajdujących się na dworze. Takie rozwiązania muszą być więc odporne na zmienne temperatury (w tym na mrozy) oraz na wilgoć. Ogólnie im trwalszy materiał, z którego wykonujemy schody, tym lepiej. Trudno ukrywać, że przy wyborze takiej konstrukcji, zwracamy także uwagę na względy estetyczne. Schody mogą być ważnym elementem aranżacji naszego pomieszczenia. Również wygląd wariantu zewnętrznego ma ogromne znaczenie – schody mogą stanowić w tym przypadku swoistą kropkę nad „i”, ozdabiając cały budynek.

Schody kamienne

Schody z kamienia w Warszawie – dlaczego warto postawić na schody granitowe?

Niemała grupa ludzi, analizując wcześniej wspomniane kryteria, decyduje się na schody kamienne. Kamień kojarzy się z wytrzymałością i długowiecznością. Wyjdźmy jednak poza sferę skojarzeń i sprawdźmy, jak użycie kamienia w tym przypadku wygląda w praktyce.

Schody kamienne z granitu – zalety rozwiązania

  • bogata paleta barw

Wybierając schody kamienne granitowe, możemy dowolnie decydować o tym, jak będzie prezentowała się nasza przestrzeń. Atrakcyjne odmiany kolorystyczne schodów granitowych oferuje m.in. firma AKA Usługi Kamieniarskie.

  • ciekawe opcje obróbki

Kamień naturalny można rzeźbić oraz grawerować. Do wyboru mamy m.in. kamień polerowany, satynowy oraz płomieniowany.

  • solidność

Nie bez powodu mówi się, że coś jest twarde jak kamień. Schody kamienne nie tylko ozdobią nasz dom. Taki surowiec jest dużo twardszy niż inne alternatywy, wykorzystywane do budowy schodów, jak chociażby drewno

  • łatwa pielęgnacja

Schody i podłoga siłą rzeczy szybko się brudzą. Granit nie wymaga zaawansowanej pielęgnacji, toteż nie będziemy musieli wkładać dużego wysiłku w zachowanie go w czystości. Oczywiście co pewien czas warto użyć specjalnego środka do impregnacji kamienia. Na co dzień nie trzeba się jednak martwić kwestią czyszczenia takich nawierzchni, co gwarantuje duży komfort użytkowania.

 

Źródło: aka-granit.pl

Join The Discussion