Aktualności

Jakie są zalety kawy ziarnistej?

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów, po który sięgamy nie tylko po to, żeby mieć więcej energii. Dla wielu osób picie kawy jest jednym z ulubionych rytuałów w ciągu dnia. Trudno nie docenić walorów smakowych tego trunku. W dodatku na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kawy ziarnistej (dodatkowo poszczególne ziarna różnią się np. sposobem palenia). W efekcie osoby o różnych gustach smakowych mogą znaleźć coś, co ich kubki smakowe przyjmą z entuzjazmem.

Zalety kawy ziarnistej świeżo palonej

Kawa ziarnista świeżo palona wyróżnia się wyjątkowym smakiem, ale skupienie się jedynie na walorach smakowych i na podniesieniu poziomu energii nie odda sprawiedliwości temu napojowi. Opinie o kawie ziarnistej (również te naukowe) potwierdzają, że regularne picie czarnego trunku wiąże się z licznymi zaletami. Kawa świeżo palona to oprócz doskonałego smaku również:

  • przyspieszony metabolizm

Picie kawy pozytywnie wpływa na przemianę materii (badania potwierdzają, że picie kawy przyspieszają ją o 3-11 %). Dodatkowo kofeina przyspiesza spalanie tłuszczu, szczególnie u osób, które cierpią na otyłość.

  • źródło cennych składników odżywczych

W kawie znajdziemy m.in. kwas pantotenowy, ryboflawinę i potas.

  • zmniejszone ryzyko pojawienia się niektórych chorób

Jak dowiedziono, regularne picie kawy zmniejsza ryzyko zapadnięcia na chorobę Parkinsona. W tym kontekście warto wspomnieć również o tym, że część badań wskazuje na to, że picie kawy zmniejsza również ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera (dane mówią nawet o 65 % mniejszym ryzyku).

Kawa ziarnista świeżo palona

Najlepsza kawa ziarnista – jak ją wybrać?

Dobrym pomysłem będzie odwiedzenie strony internetowej palarni. Aby wybrać najlepszą kawę ziarnistą, warto kierować się opiniami o konkretnym miejscu. Dlaczego to takie ważne? W profesjonalnych sklepach, takich jak Bearded Coffee, możemy liczyć na profesjonalne doradztwo. Dzięki doświadczeniu specjalistów oraz bogatej ofercie zwiększamy szansę na zakup kawy w ziarnach, z którą będziemy chcieli zostać na długo.

 

Źródło: https://beardedcoffee.pl/

Join The Discussion