Aktualności

Jakie są ważne elementy wyposażenia policjanta?

W internetowym sklepie mundurowym pracownicy i pracowniczki Policji mają szansę wyposażyć się w większość przydatnych rozwiązań, które warto mieć pod ręką podczas codziennej pracy. Dziś sprawdzamy, jakie produkty zaliczają się do tej grupy i czym się charakteryzują.

Wyposażenie policjanta

Jakie wyposażenie proponują producenci rozwiązań dla policjantów i policjantek?

W dobrze wyposażonych sklepach, takich jak np. BHP PPOŻ znajdziemy kompleksowe rozwiązania. Wśród nich nie mogło zabraknąć odzieży, a więc:

  • bluz

Takie służbowe ubranie posiada udogodnienia w postaci kieszeni zapinanych na guziki z przodu, z tyłu oraz na rękawach. Bluzy dla policjantów wyposażone są w specjale rozpięcia, ułatwiające wyjęcie kabury. Na komfort użytkowania wpływają również regulowane mankiety oraz regulowana talia. W efekcie ubranie można z łatwością dopasować do konkretnej sylwetki.

  • czapek

Pracownicy i pracowniczki policji mogą wybierać np. z czapek gabardynowych garnizonowych. Modele tego typu posiadają specjalne wzmocnienia, pozwalające zachować czapce odpowiedni kształt. Producenci zatroszczyli się również o różnorodne warianty, dopasowane do warunków pogodowych. W cieplejsze miesiące warto sięgnąć po letnią czapkę służbową. Jest przewiewna i dobrze sprawdzi się podczas gorących dni. Z kolei z myślą o zimie powstały specjalne, ocieplane czapki. Z jej pomocą policjant lub policjantka może zadbać o pełen komfort termalny. W większości wariantów spotkamy się z haftowaniami, przedstawiającymi orła oraz napis „Policja”. Jeśli pogoda jest szczególnie niesprzyjająca, przydatna może okazać się czapka z wykładanymi nausznikami.

  • kamizelek taktycznych

To istotne wyposażenie funkcjonariusza OPP. W kamizelce znajdziemy specjalne kieszenie, odblaskowe elementy, zabezpieczenia, wzmocnienia oraz specjalną sznurowaną regulację. Za bardzo przydatne udogodnienia można uznać również uchwyty oraz szlufki.

Oprócz tego policjanci i policjanci w profesjonalnych sklepach internetowych mogą kupić koszule, spódnice, spodnie, t-shirty oraz dodatki do garderoby, np. pagony policyjne i identyfikatory imienne.

Pozostały sprzęt policyjny i akcesoria, oferowane w sklepach internetowych

W trakcie codziennej pracy przydają się również takie rozwiązania jak podkładki pod odznakę, smycze taktyczne do broni, długopisy z grawerem oraz kabury. Część sprzętu i akcesoriów spełnia więc funkcję dodatkową i nie musi być stworzona konkretnie z myślą o pracy w Policji (np. długopisy, identyfikatory). Inne należy dobierać z dużą precyzją. Do tej drugiej grupy produktów można zaliczyć np. kabury. Rozwiązanie musi być dopasowane do użytkownika/użytkowniczki (inne modele oferowane są osobom leworęcznym, a inne praworęcznym). Istotny jest też dobry dobór materiałów. Kabura musi chronić broń. Na komfort użytkowania pozytywnie wpływa również zastosowanie materiału antypoślizgowego oraz wykorzystanie specjalnej konstrukcji, zapobiegającej wypadnięciu broni.

 

Źródło: https://sklep-bhpipoz.pl/

Join The Discussion