Aktualności

Jak zlikwidować rysy oraz pęknięcia na ścianach i co do tego wykorzystać?

Likwidowanie rys na ścianach zdecydowanie nie jest prostą, czynnością wymaga nie tylko doświadczenia, ale również wyposażenia w postaci odpowiedniego sprzętu. Co powinno się do tego wykorzystać? Specjaliści wyjaśniają.

Pace, kielnie, szpachla – podstawowe narzędzia

Pace, kielnie oraz szpachla to podstawowe narzędzia, w które należy się wyposażyć chcąc załatać dziurę w ścianie. Wszystko ze względu na ich specyficzną budowę, która sprawia, że mogą równomiernie rozprowadzić masę na określonej powierzchni.
Ich cechą charakterystyczną jest przede wszystkim metalowa, płaska część, którą można nie tylko łatać dziury, ale również nabierać odpowiedniej masy. W ten sposób bez konieczności użycia dodatkowych akcesoriów można na przykład dozować gips.
Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie również uniwersalna szpachla francuska. W ten sposób można załatać nawet duże powierzchnie oszczędzając przy tym czas.

Masa szpachlowa – jak wybrać, aby cieszyć się odpowiednimi efektami?

Masa szpachlowa to mieszanka różnorodnych substancji, które mają za zadanie wypełnić rysy oraz przestrzenie w ścianie. Jest ona skonstruowana przede wszystkim na bazie gipsu oraz dodatków takich jak kreda. Taka gładziutka królowa świetnie sprawdza się do tego, aby usuwać drobne niedoskonałości ściany.
Gotowa gładź szpachlowa ma wiele zalet – przede wszystkim należy jednak podkreślić jej formułę. Występuje ona w kilku litrowych wiaderkach, z których nie tylko wygodnie nakłada się produkt na szpachle, ale również nie trzeba jej przygotowywać.
Odwiedzając sklep budowlany można zakupić gotową mieszankę. Jest to wygodne dla każdego.

Środek gruntujący – czy będzie potrzebny?

Środek gruntujący być może nie jest niezbędny do procesu łatania dziur, ale z pewnością przyczyni się do zwiększenia jakości całego procesu. Nie należy zapominać o tym, że to właśnie dzięki niemu można sprawić, że ściana zostaje ujednolicona oraz lepiej przykleja do swojej powierzchni inne substancje.
Środek gruntujący jednocześnie sprawia, że jakakolwiek użyta mieszanka lepiej się trzyma. Specjaliści zalecają, aby gruntować każde powierzchnie, przed jakimikolwiek pracami. Wyjątkiem stanowią procesy, w których producenci nie zalecają takich czynności.

Masa bitumiczna – czy warto?

Masa bitumiczna to specjalistyczna mieszanka różnorodnych kruszyw. Zapewnia ona przede wszystkim doskonałe wypełnienie powierzchni oraz zadbanie o to, aby była ona wytrzymała w przyszłości.
Zarówno gips szpachlowy, jak i tego typu masa doskonale sprawdzają się do przeprowadzania drobnych napraw w domu. Taka masa bitumiczna może również sprawdzić się na zewnątrz.
Masę warto użyć, ponieważ nie tylko jest ona wytrzymała, ale również odporna na uszkodzenia w przyszłości. Dzięki temu każda osoba, która chciałaby oszczędzić sobie ponownych szkód powinna brać ją pod uwagę.
Mix sprawdzi się również w przypadku uszkodzeń, które są wielopowierzchniowe. Dzięki temu za jednym razem można będzie dokonać szeregu różnorodnych napraw. Warto o tym pamiętać.

Źródło: https://farby-jeleniagora.pl/

Join The Discussion