Aktualności

Jak przeprowadzić skuteczny detailing samochodowy?

Po pewnym czasie na samochodzie zauważymy oznaki użytkowania, które skłonią nas do rozważenia profesjonalnego mycia auta. Warto iść krok dalej i zatroszczyć się o to, aby poszczególne elementy prezentowały się świeżo, i żeby zwiększona została ich funkcjonalność. Jeśli zależy nam na takim profesjonalnym odświeżeniu pojazdu, zapoznajmy się bliżej z detailingiem samochodów.

Na czym polega detailing samochodu?

Takie działania można nazwać również kosmetyką samochodową. Warto jednak wiedzieć, że detailing samochodów to nie tylko ich odmłodzenie. Taki krok ma też na celu m.in. zabezpieczenie karoserii przed warunkami atmosferycznymi. ie da się jednak całego detailingu samochodowego sprowadzić do dbania o karoserię. Specjaliści, oferujący taką usługę troszczą się o to, żeby obejmowała wiele etapów, co pozwala w kompleksowy sposób zatroszczyć się o wygląd auta. W efekcie pojazd zostaje odmłodzony.

Detailing samochodu

Detailing samochodów – co jest ważne?

Takie samochodowe SPA wymaga dobrego przygotowania. Jako że detailing jest usługą kompleksową, przyda się bogate i dobrze dopasowane wyposażenie. Potrzebne będą produkty do mycia nadwozia. W tym celu można wykorzystać np. glinkę lakierniczą. Z kolei czyszczenie kół może wymagać ich demontażu, toteż usługodawca powinien być przygotowany również do tego. Duże znaczenie w tej usłudze ma usunięcie niedoskonałości lakieru. Taki detailing w Katowicach może polegać np. na wykorzystaniu:

  • gąbek polerskich;
  • past polerskich z woskiem;
  • innych preparatów.

Komu zlecić detailing samochodowy?

Usługę oferuje wiele firm, w tym również te, proponujące polerowanie samochodu na Śląsku. W poszukiwaniu idealnego usługodawcy, postarajmy się uwzględnić dotychczasowe doświadczenie firmy. Rzetelne podmioty na swojej stronie dokładnie przedstawiają, jakie etapy obejmuje ich detailing. Tak działa m.in. firma Wyglancowane.

Profesjonalnie przeprowadzony detailing samochodu – jakich efektów możemy się spodziewać?

Dokładna usługa pozwala doskonale oczyścić pojazd z brudu. Wystarczy jeden rzut oka na podwozie, żeby przekonać się, że po usunięciu zewnętrznych zabrudzeń prezentuje się dużo lepiej. Koła zostają nabłyszczone i pokryte specjalnym środkiem zabezpieczającym. W taki rzetelny sposób podchodzi się praktycznie do każdego elementu auta.

To, czego nie widać

Podczas realizowania usług detailingu eksperci skupiają się również na elementach, które nie są dobrze widoczne, ale które powinny być oczyszczone, żeby auto działało bez zarzutu. Czyszczone są np. końcówki wydechu oraz zaciski hamulcowe. Myciu podlega również komora silnika. W tym celu wykorzystywane są specjalne środki, pozwalające np. na oczyszczenie kolektora wylotowego z rdzy.

Precyzyjnie przeprowadzony detailing samochodowy ingeruje w konstrukcję samochodu dużo bardziej niż zwykłe mycie. Niezwykle ważna jest więc współpraca z rzetelną firmą. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że zastosowano profesjonalne środki, a każdy wymontowany element wrócił na swoje miejsce.

Join The Discussion