Aktualności

Explainer Video – kreatywne przekazywanie wiedzy

Explainer Video, jak sama nazwa wskazuje, tłumaczy konkretne zagadnienie. Samo wyłożenie problemu punkt po punkcie to jednak za mało, żebyśmy mogli mówić o udanym filmie reklamowych. Taki filmik, w krótkim czasie musi nierzadko skomplikowany temat przełożyć na czytelne, przyswajalne i angażujące komunikaty.

Filmy animowane Explainer Video – po co się je stosuje i jak wyglądają?

Takie animacje biznesowe sprawiają, że odbiorca w kilka chwil może dowiedzieć się, na czym dokładnie polega:

  • działanie produktu;
  • realizacja usługi;
  • konkretna strategia;
  • proces firmowy.

Filmy animowane Explainer Video mogą być realizowane w różnej stylistyce przez różne agencje, takie jak Narysuj To. Spotkamy się więc z animacjami 2D, animacjami Whiteboard, animacjami izometrycznymi, animacjami 3D oraz ze spotami produktowymi. Poszczególne warianty różnią się nie tylko warstwą wizualną, ale też dynamiką i poziomem skomplikowania. Sztuką jest więc dobranie odpowiedniej formy animacji do reakcji, jaką chcemy wywołać u odbiorcy. To dlatego tak ważne jest, żeby nawiązać współpracę z doświadczonym i kompetentnym zespołem.

Explainer Video

Siła Explainer Video, czyli kilka słów o tym, jaki filmy animowane mogą działać na korzyść naszego biznesu

Animacje biznesowe doceniane są przez podmioty działające w różnych branżach. Idea, kryjąca się za wykorzystaniem takich filmów reklamowych jest prosta: żeby odbiorca zdecydował się nawiązać z nami współpracę/skorzystać z tego, co oferujemy, najpierw musi zrozumieć, w jaki sposób dany produkt/usługa/proces będzie dla niego przydatny. Filmy animowane Explainer Video można więc uznać za efektywne narzędzie sprzedaży.

Explainer Video – krótki filmik, wielki przekaz

Takie animacje biznesowe trwają jedynie kilka minut. Mimo to często są w stanie lepiej i skuteczniej przekazać treść, którą w innym wypadku trzeba by było ująć w długim, nieatrakcyjnym tekście. Efekt? Umiejętnie skonstruowany produkt sprawia, że odbiorca od pierwszych sekund trwania filmu czuje zaangażowanie i chętnie poznaje naszą ofertę.

 

Źródło: https://narysujto.pl/

Join The Discussion