Aktualności

Czym są gmole motocyklowe?

W dobrze zaopatrzonych sklepach motocyklowych wśród dostępnych produktów znajdziemy m.in. gmole motocyklowe. Do czego służy ten element i jak wybrać właściwe rozwiązanie do swojej maszyny?

Jak wyglądają gmole do motocykla?

Jeśli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z motocyklami, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie do końca orientujemy się, czym są gmole motocyklowe. Ten element ma formę powyginanych rurek. Jeśli chodzi o kształt gmoli motocyklowych, to taki produkt może wyglądać bardzo różnie. Producenci zwracają uwagę nie tylko na ich funkcjonalność, ale też na to, jak się prezentują. Gmole mogą być bowiem stylową ozdobą.

Gmole motocyklowe

Jaką funkcję spełniają gmole w motocyklu?

Estetyka motocyklu może dać nam dodatkową przyjemność z jazdy, ale to bezpieczeństwo zawsze powinno być dla nas priorytetem. Co na tym polu oferują gmole motocyklowe? Rurki, nierzadko wygięte w finezyjne kształty, mają za zadanie:

  • chronić silnik
  • chronić owiewki motocykla.

Silnik motocykla, pozbawionego gmoli narażony jest na szereg uszkodzeń. Przykładowo – jeśli motocykl upadnie, może dojść do pęknięcia silnika. Nie trzeba poważnego wypadku, żeby doszło do takiej niefortunnej sytuacji. Wystarczy chwila nieuwagi. Nierzadko zdarza się również, że podczas upadku gmole chronią nogę kierowcy od zgniecenia.

Gmole do motocykli – jak wybrać te właściwe?

Gmole motocyklowe muszą być właściwie dopasowane do konkretnego pojazdu. Podczas zakupów zawsze powinniśmy więc sprawdzić, do jakich modeli motocyklów dedykowane są dane gmole. Oprócz tego zwróćmy uwagę na to, czy produkt jest wykonany z dobrego stopu i czy pozwala na prosty montaż. W takich miejscach jak MotoFreak możemy zakupić gmole do motocykli z dołączonym do nich zestawem mocującym.

Różnorodność gmoli motocyklowych, dostępnych na rynku, pozwala każdemu motocykliście i każdej motocyklistce wybrać zestaw, idealnie dopasowany do ich pojazdu. Ten istotny element może zabezpieczyć nas przed koniecznością wydania monstrualnych kwot na naprawę lub wymianę silnika, dlatego nie warto na nim oszczędzać.

 

Źródło: https://moto-freak.pl/

Join The Discussion