Tokarki to chętnie wykorzystywane maszyny, które są przeznaczone do skutecznego wykonania obróbki skrawaniem. Sprawdzają się zwłaszcza w przypadku obróbki przedmiotów o powierzchni brył obrotowych. Charakteryzują się podwyższoną wydajnością, funkcjonalnością, trwałością oraz niezawodnością. Czasami tokarki ulegają awariom, co przekłada się na konieczność przeprowadzenia profesjonalnej naprawy lub kapitalnego remontu.
Naprawa tokarek – czemu warto się na to zdecydować?
Rzetelna naprawa tokarek doprowadza do tego, że omawiane maszyny są w stanie:
- pracować na zdecydowanie wyższych obrotach,
- wydłużyć swoją żywotność,
- zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników,
- poprawić własną jakość pracy.
Strzałem w dziesiątkę okazują się regularne przeglądy, dzięki którym udaje się później uniknąć drogich i długotrwałych napraw. Remont obrabiarek musi być jednak przeprowadzony w sposób cierpliwy i przemyślany. Odpowiadają za to wykwalifikowani specjaliści, którzy dysponują wysokiej jakości podzespołami. Dzięki temu zużyte części są zastępowane nowymi i tokarka może wrócić do normalnego funkcjonowania. Bieżący serwis obrabiarek (np. czyszczenie oraz regulacja) jest wskazany zarówno w mniejszych, jak i większych firmach.
Naprawa obrabiarek – z czego się składa i na czym to polega?
Tokarki, które znajdują zastosowanie w zakładach produkcyjnych czy też przemysłowych powinny być w pełni sprawne. Z racji tego odpowiednim wyborem będzie fachowa naprawa obrabiarek, która składa się z kilku ważnych etapów:
- czynności regulacyjnych,
- wymiany najistotniejszych części (np. łożysk, nakrętek i śrub),
- analizy układu geometrycznego,
- regulacji układów sprzęgło-hamulec,
- usuwaniu drobnych usterek i poważnych awarii,
- dostosowaniu maszyny do aktualnych norm BHP,
- remontu układu elektrycznego i poszczególnych podzespołów.
Czasami naprawa frezarek wymaga przeprowadzenia częściowego lub kapitalnego remontu. Ta druga propozycja sprawdza się, gdy tokarka jest intensywnie eksploatowana i jej stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Niekiedy wystarczającym rozwiązaniem jest konserwacja.
Remonty kapitalne obrabiarek są dość czasochłonne i kończą się odbiorem technicznym. W ten sposób użytkownicy mają jednak pewność, że naprawiane maszyny są wolne od usterek i mogą bezpiecznie pracować. Warto w tym celu odwiedzić profesjonalny serwis frezarek i zaufać wybitnym specjalistom.